Банкіри: Про курс гривні і можливу відставку уряду


Банкіри: Про курс гривні і можливу відставку уряду

Заява президента України Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради восьмого скликання і можливу відставку Кабінету міністрів в короткостроковій перспективі істотно не позначиться на курсі гривні.

Так, за словами начальника управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрія Гриненка, гривня на міжбанківському валютному ринку продовжує зміцнюватися.

Читайте також: Володимир Зеленський склав присягу президента України

“Курс гривні на міжбанківському валютному ринку в понеділок зміцнився з рівня 26,33 грн/$1 до 26,185 грн/$1 наразі у зв’язку з припливом валюти від нерезидентів. Тобто така ситуація (розпуск Верховної Ради і можлива відставка уряду – ІФ) була прогнозованою і їх не насторожує. Це, напевно, ті слова, які вони хотіли б почути, адже це позитивні повідомлення для громадян. По вівторках проводиться аукціон, і нерезиденти готуються до купівлі ОВДП на завтрашньому аукціоні”, – сказав він.

Директор казначейства банку “Кредит Дніпро” Олег Курінний вважає, що розпуск Верховної Ради і можлива відставка уряду може чинити короткостроковий несуттєвий дестабілізуючий вплив на курс гривні.

“Політичні фактори – розпуск Ради і можлива відставка уряду – можуть чинити короткостроковий несуттєвий дестабілізуючий вплив на курсову динаміку, посилюючи спекулятивну складову, але в середньостроковій перспективі визначальним буде вплив фундаментальних економічних чинників, що впливають на співвідношення припливу і відпливу валюти: обсяги і графік боргових виплат, перебіг співпраці зі світовими фінансовими організаціями, інтерес інвесторів до вкладень в ОВДП, кон’юнктура світових сировинних і фондових ринків, обсяги експортної виручки і надходжень від трудових мігрантів”, – сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua