У Міносвіти розповіли про проблеми із зарахуванням дітей до першого класу


У Міносвіти розповіли про проблеми із зарахуванням дітей до першого класу

При зарахуванні дітей в I клас багато батьків майбутніх школярів в Україні стикаються з проблемою відсутності реєстрації за місцем проживання.

Про це повідомив керівник експертної групи з координаційної політики Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН Олександр Сич у коментарі УНН.

Читайте також: Вчителів в Україні готуватимуть за європейським стандартом цифрової компетентності

“Єдина проблема (при зарахуванні в I класу – ред.) пов’язана з реєстрацією місця проживання, позаяк норма про свободу пересування передбачає, що, коли батьки переїжджають на тривалий термін, вони легко реєструються за спрощеною процедурою. Проте там є одна проблема – вони реєструються (на новому місці – ред.), тільки коли знялися з попереднього місця реєстрації. І зараз батьки живуть реально роки в Києві, а зареєстровані в селах, в інших містах – де завгодно. І як зараховувати їхній дітей в перший клас?” – зазначив Сич.

За його словами, в МОН передбачили цілий перелік документів, які можуть підтверджувати фактичне місце проживання дитини – в тому числі, договір оренди житла, довідка з постановки на облік ВПО, будь-які документи, що підтверджують право власності на житло тощо.

При цьому він додав, що поки механізм зарахування в I клас утруднений, бо в МОН немає єдиної електронної бази. Подібні механізми існують десь на місцевому рівні – зокрема в Києві, що значно спрощує процедуру зарахування, оскільки в базі певного навчального закладу автоматично з’являється перелік усіх зареєстрованих в закріплених за ним районах дітей, і батькам залишається тільки принести документи і написати заяву про бажання вчитися в ньому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua