Як жителям багатоповерхівок відмовитись від централізованого опалення - відповідь експерта


Як жителям багатоповерхівок відмовитись від централізованого опалення - відповідь експерта

Українцям дозволили відмовлятися від централізованого опалення і переходити на індивідуальне, але за певних умов.

“Сьогодні перейти на індивідуальне опалення можна виключно всім будинком. Щоправда, мешканцям тих багатоповерхівок, де на 1 травня половина вже відрізалася від централізованого теплопостачання, дозволяється поквартирно переходити на індивідуальне опалення. Та примушувати людей це робити заборонено”, – розповіла енергетичний експерт Марія Яковлєва.

Читайте також: Що робити, якщо замість гарячої води – холодна або немає лічильника

У будинку, де половина квартир підключена до індивідуального, а половина до центрального опалення, останні сплачують значно більші рахунки. Адже всі теплові втрати розподіляють виключно між собою.

“Щоб перейти на автономне опалення, будинок має звернутися в електро- чи газопостачальну компанію за технічними умовами. Тоді буде зрозуміло, наскільки умови будинку відповідають навантаженню на мережі, щоб запобігти аваріям і пожежам, поломкам домашніх електроприладів. Якщо потужностей достатньо, то відключення від централізованого постачання планують до 1 жовтня. За цей час мешканці мають встановити індивідуальне опалення, а теплопостачальна компанія – демонтувати свої мережі”, – додала Марія Яковлєва.

За словами директора дослідницького центру “Інститут міста” Олександра Сергієнка, ніхто не дає права відрізатися від централізованого опалення, якщо встановили індивідуальне. Інакше доведеться оплачувати подвійні рахунки, або накопичувати борг за централізоване опалення, яким не користуєтеся.

“За наказом Міністерства житлово-комунального господарства від 2005 року відключення від централізованого опалення має проходити за 100-відсотковою згодою мешканців. Теоретично є інший – більш складний шлях, коли будинок приймає рішення встановити дахову котельну чи індивідуальний тепловий пункт. Але за це спершу мають проголосувати 50% мешканців. Далі треба дозбирувати підписи до 75%”, – пояснює Олександр Сергієнко.

Він наголошує, що у новому законі про ЖКП не йдеться про бойлери для підігріву води. Щоб встановити їх, дозволів не потрібно. Достатньо мати лічильник гарячої води і перекрити вентиль.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua