На екстрену меддопомогу в 2019 році виділять мільярд


На екстрену меддопомогу в 2019 році виділять мільярд

На реалізацію пілотного проекту з розвитку системи екстреної медичної допомоги у державному бюджеті на 2019 рік передбачено 1 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Читайте також: Рецепти й лікарняні: Супрун анонсувала нові опції eHealth

“З 1 квітня 2019 року у всіх регіонах України розпочнеться модернізація оперативно-диспетчерських служб, а у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві стартує пілотний проект щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги (ЕМД). У держбюджеті-2019 на пілот з реформи системи екстреної медичної допомоги передбачено 1 млрд гривень”, – йдеться в повідомленні.

МОЗ пропонує на розгляд уряду нову модель надання ЕМД, яка має на меті забезпечити доступне, своєчасне та якісне медичне обслуговування громадян, щоб в критичній ситуації кожен українець невідкладно міг отримати необхідну допомогу.

Реалізація нової моделі надання ЕМД передбачає фінансування за наступною формулою: не більше 75% від визначеної потреби фінансується за рахунок держбюджету, не менше 25% – за рахунок місцевих бюджетів.

Основні нововведення системи ЕМД включають оновлення алгоритмів диспетчеризації, створення нової IT-інфраструктури, оновлення обов’язкових протоколів диспетчерів та протоколів командних дій бригад, нові автомобілі і обладнання та ін.

Поступово передбачається поширення розвитку системи ЕМД по всій Україні з урахування проміжних результатів пілотного проекту.

Новий підхід до надання ЕМД став основою проекту концепції розвитку системи ЕМД на 2019-2023 роки, яку розробив МОЗ, та яка днями без зауважень була погоджена Мінфіном. Наразі проект готується до розгляду Кабміном.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua