935
Заступник міністра фінансів назвав ризики введення податку на виведений капітал
— Казна та Політика
Введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток призведе до зменшення доходів державного бюджету, тому в 2019 році на такий крок влада не піде.
Про це заступник міністра фінансів Сергій Верланов сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода”.
Він зазначив, що на 2019-2020 роки припадають пікові виплати за держборгом.
“Мовою цифр – це 417 млрд грн. Також у нас є велике фінансування оборонного сектора, дефіциту Пенсійного фонду”, – сказав Верланов.
Заступник міністра додав, що кількість витрат, які можна скоротити, дуже обмежена. На його думку, такий крок “буде величезним викликом для тієї політичної сили, яка це зробить”.
Він підкреслив, що частка податку на прибуток у ВВП країни становить 2,5-2,6%.
“Якщо ми введемо податок на виведений капітал, то в перші три роки ця частка знизиться до 1%”, – додав заступник міністра.
За його словами, 80% податку на прибуток сплачує 1,5 тис. компаній. Їм введення ПВК буде вигідно.
Верланов підкреслив, що Україна перебуває в програмі Міжнародного валютного фонду і в найближчі 14 місяців повинна утримуватися від змін у податковій системі.
“Одночасно з квітня ми будемо працювати з фахівцями з МВФ, з технічною місією на рахунок модернізації податку на прибуток в Україні, в тому числі будемо обговорювати податок на виведений капітал як одну з форм модернізації податку на прибуток”, – сказав він.
За матеріалами: Радіо Свобода
Поділитися новиною