0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ завершив пілотний проект е-гривня, оцінює перспективи інструменту


НБУ завершив пілотний проект е-гривня, оцінює перспективи інструменту

Національний банк України (НБУ) завершив розширений пілотний проект запуску електронної гривні (е-гривня) і продовжує вивчати перспективи застосування відповідного інструменту.

Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр Яблунівський.

Читайте також: НБУ вводить в обіг нові 500 гривень

“В кінці минулого року ми запустили практичний пілот, коли цей інструмент випускався для співробітників НБУ за наявною методологією, щоб оцінити практичний аспект його використання, сили центробанку в реалізації подібних інструментів, і отримати якийсь відгук від користувачів. Зараз пілот завершено. Ми підготували аналітичну записку і будемо розглядати її на правлінні Нацбанку”, – сказав він на прес-конференції в Києві в п’ятницю.

Згодом НБУ оприлюднять аналітичну записку, яка буде включати аналіз як практичного пілотного проекту, так і світових тенденцій в цій сфері.

Представник НБУ також звернув увагу, що багато цифрових валют (central bank digital currency, CDBC), як електронна гривня, плутають з криптовалютами й іншими інструментами.

“Ми не говоримо про криптовалюту, ми говоримо про цифрову валюту центрального банку. Вона може бути реалізована як на технології централізованого реєстру, так децентралізованого. Це абсолютно окреме питання, вирішення якого випливає з цільової моделі (для е-гривні – ред.), яка буде обрана “, – підкреслив О.Яблунівський.

Довідка Finance.ua:

  • НБУ запустив у кінці 2016 року дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні – національної валюти на основі технології блокчейн.
  • На думку регулятора, е-гривня може дозволити мінімізувати транзакційні витрати на переказ грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому і одночасно проводити їх з практично миттєвою швидкістю.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua