0 800 307 555
0 800 307 555

Заборона використовувати ФОПів замість найму працівників не вирішить проблему тіньової зайнятості — бізнес-асоціація


Заборона використовувати ФОПів замість найму працівників не вирішить проблему тіньової зайнятості — бізнес-асоціація

У Європейській бізнес-асоціації вважають, що ухвалення закону, розробленого Міністерством соціальної політики України, яким пропонують суттєво обмежити використання фізичних осіб-підприємців замість найму працівників, не розв’яже проблеми неофіційної зайнятості.

«Як асоціація ми підтримуємо ініціативи уряду щодо регулювання трудових відносин, виведення із тіні оплати праці. Легальному бізнесу важко конкурувати з тими, хто використовує різні схеми ухилення від працевлаштування та виплачує зарплату «в конвертах». Проте пропозиція Мінсоцполітики — це лише часткове розв’язання проблеми», — повідомила заступниця директора ЄБА Світлана Михайловська.

Читайте також: В уряді хочуть ліквідувати схему використання ФОПів замість трудових відносин

За її словами, така ініціатива уряду не враховує специфіки деяких галузей, зокрема ІТ. Так, використання ФОПів сприяло розвитку ІТ-сектору в Україні.

Водночас для системного розв’язання проблеми тіньового працевлаштування необхідно ухвалити нову редакцію Трудового кодексу та проводити реформу щодо подальшого зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua