0 800 307 555
0 800 307 555

В уряді хочуть ліквідувати схему використання ФОПів замість трудових відносин


В уряді хочуть ліквідувати схему використання ФОПів замість трудових відносин

Міністерство соціальної політики України опублікувало на своєму сайті проект закону, яким пропонується заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою-підприємцем замість найму такої особи на роботу.

Зазначимо, що наразі даний законопроект перебуває на стадії обговорення у Мінсоцполітики. Для набуття чинності цей законопроект має винести на розгляд парламенту уряд, а депутати мають його підтримати.

Читайте також: Зросли штрафи за порушення трудового законодавства

Зокрема, законопроектом уточняються ознаки трудових відносин. До них відносять:

  • Періодичність отримання винагороди за виконані роботи або надані послуги;
  • Надання особою послуг за дорученням та під контролем компанії;
  • Отриманий дохід такої особи є єдиним джерелом доходу або становить 75 і більше відсотків її доходу протягом 6 календарних місяців;
  • Роботи та послуги особа виконує на робочому місці із дотриманням внутрішніх правил компанії-отримувача цих послуг, а сама ця компанія надає такому працівнику обладнання;
  • Компанія, що отримує послуги, визначає тривалість робочого часу особи та тривалість відпочинку.

Зазначається, що якщо щонайменше 3 умови з цього переліку виконуються, то відносини між компанією та особою, що надає послуги, мають вважатися трудовими.

Ухвалення цього закону призведе до того, що значна частина підприємців, зокрема у ІТ сфері, які найчастіше працюють на аутсорсі, будуть вимушені оформлюватися на постійне працевлаштування замість використання ФОПів.

Також законопроект зобов’язує у разі виявлення замаскованих трудових відносин укладати між працівником та роботодавцем трудовий договір, зокрема на певний визначений час (наприклад, час виконання аутсорсингового завдання).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua