Експерт розповіла, чи важко знайти роботу в Україні


Експерт розповіла, чи важко знайти роботу в Україні

В Україні не всі ті, хто не має роботи, є офіційно безробітними. Крім того, не всі, хто стоїть на обліку у центрі зайнятості – дійсно безробітні. Сьогодні деякі роботодавці навпаки скаржаться, що не можуть знайти спеціалістів і закрити вакансії.

Про це розповіла експерт ринку праці Тетяна Пашкіна.

Читайте також: ТОП-5 найбільш високооплачуваних вакансій в січні

На сайтах пошуку роботи щомісяця з’являється близько 100 тис. нових та оновлених вакансій. Кількість шукачів роботи теж зростає.

“Щоправда, не можна точно порахувати кількість резюме. Адже є ті, хто ще працює і паралельно шукає роботу. Інколи вони не хочуть, щоб хтось дізнався про це. Тому не поспішають залишати резюме, а просто відгукуються на вакансію”, – додає Тетяна Пашкіна.

Буває, що вакансії місяцями залишаються без відгуків. Або навпаки – пошукачів значно більше, ніж вакансій. Наприклад, на місце офісного водія традиційно надходить до 100 відгуків за день.

Найбільше вакансій для спеціалістів у виробничій сфері. У п’ятірку найзатребуваніших увійшли сфера торгівлі, продажів, IT та роботи без досвіду.

“За останній рік розрив між зарплатою у вакансіях і резюме зменшився. У 4 кварталі 2018-го він становив 8%. Це не багато. При виборі роботи українці, крім зарплати, звертають увагу на перспективи, розташування офісу, стосунки з колегами і керівництвом”, – каже Тетяна Пашкіна.

Вона додає, що українці не бояться змінювати роботу кожні 2-3 роки. Звільняються, якщо не влаштовує зарплата. Водночас більшість роботодавців переглядають виплати для ключових фахівців. Не завжди враховують інфляційну складову, зростання цін.

До речі, якщо ви в пошуках роботи і наразі вам необхідно отримати декілька тисяч гривень, то, скориставшись сервісом finance.ua, отримати гроші на картку за 10-20 хвилин реально.

Отримати гроші онлайн

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua