У Новій Зеландії задумалися про «електромобільний острів»


У Новій Зеландії задумалися про «електромобільний острів»

Адвокатська група Electric Island Waiheke (EIW) оголосила про план перетворення до 2030 р. острова Уайхеке в Новій Зеландії на територію, вільну від бензинових, дизельних і гібридних автомобілів.

За словами офіційного представника EIW Верна Уайтхеда, в результаті реалізації сміливого експерименту острів отримає величезну користь як в економічному, так і в екологічному плані.

Читайте також: У 2019 році Китай на третину скоротить дотації на електромобілі

Компанія вважає, що до 2030 р. на острові має бути розгорнуто інфраструктуру генерації дешевої екологічно чистої електроенергії, яка буде використовуватися і для зарядки електромобільних батарей.

Для Уайхеке характерні обмежена дорожня мережа і щоденні автомобільні поїздки на короткі відстані, тому дорога на острові закінчиться раніше, ніж буде вичерпаний запас автономності електромобіля (EV).

Як зазначає В.Уайтхед, зараз електромобілі становлять близько 1% від чисельності місцевого автопарку або, приблизно, 80 EV на 7000 автомобілів, вантажівок і автобусів.

Передбачається, що сім’ї, бюджет яких не дозволяє придбати новий електромобіль, до 2030 р. зможуть купити собі уживаний EV.

«З 635 нових або уживаних електромобілів, вперше зареєстрованих в Новій Зеландії минулого місяця, 450 (або більше 70%) становлять Nissan Leaf з Японії або Великобританії», – сказав представник EIW. Уживані імпортні Nissan Leaf тепер доступні на місцевому вторинному ринку за ціною близько $9000.

Загальновідомі екологічні переваги EV в порівнянні з бензиновими і дизельними автомобілями, проте головне завдання EIW – домогтися для Уайхеке найнижчої вартості перевезень у Новій Зеландії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua