ЄС посилює правоохоронний контроль над банківськими рахунками


ЄС посилює правоохоронний контроль над банківськими рахунками

Рада ЄС оголосила, що постпреди країн Євросоюзу узгодили позицію на переговорах з Європарламентом про доступ правоохоронних органів до фінансової інформації.

“Злочинці, які мають банківські рахунки в одній або кількох країнах, можуть переказувати кошти протягом кількох годин. Правоохоронним органам необхідний прямий і швидкий доступ до фінансової інформації, щоб мати можливість здійснювати розслідування щодо таких коштів і заморожувати їх до переказу”, – наводяться в комюніке слова міністра внутрішніх справ головуючої в Раді ЄС Австрії Герберта Кікла.

Читайте також: Рада ЄС затвердила нові оборонні проекти

Він вважає, що пропоновані нові правила встановлять ясний юридичний порядок, що дозволяє доступ до такої інформації і обмін нею.

Ці заходи, пояснюють у Брюсселі, необхідні для посилення боротьби проти тероризму і великої злочинності.

Нині чинна директива ЄС щодо недопущення відмивання грошей вже вимагає від держав-членів низки заходів, “які б дозволяли у прийнятний час ідентифікувати осіб, які мають банківські рахунки і комірки”, а також забезпечують певний доступ до банківської інформації підрозділам фінансової розвідки.

Мета нової директиви в тому, щоб компетентні правоохоронні органи могли отримувати прямий і негайний доступ до інформації, що стосується банківських рахунків, і вивчати її з метою попередження або виявлення порушень кримінального характеру, а також проведення відповідних розслідувань.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua