Рада НБУ рекомендує Кабміну знизити ризики розбалансування фінансового та валютного ринку в кінці 2018 - на початку 2019 р.


Рада НБУ рекомендує Кабміну знизити ризики розбалансування фінансового та валютного ринку в кінці 2018 - на початку 2019 р.

Рада Національного банку України (НБУ) рекомендує Кабінету міністрів невідкладно активізувати роботу щодо поліпшення якості прогнозування динаміки коштів на Єдиному казначейському рахунку (ЄКР) для недопущення розбалансування грошово-кредитного ринку в кінці 2018 і на початку 2019 року, а також для запобігання посиленню девальваційного тиску на гривню.

Як повідомляється на сайті центробанку, весь перелік рекомендацій Рада НБУ затвердила за підсумками засідання 30 жовтня 2018 року.

Читайте також: НБУ уточнив операційну мету монетарної політики

Рада НБУ також рекомендує уряду при плануванні дефіциту державного бюджету виходити з необхідності приведення в середньостроковій перспективі співвідношення обсягу державного і гарантованого державою боргу до ВВП до рівня, зазначеного в ст. 18 Бюджетного кодексу України (не більше 60% ВВП – ред.), і в подальшому підтримувати траєкторію його зниження.

Крім того, з метою зменшення вразливості державних фінансів до валютних ризиків і збільшення їх стійкості в середньостроковій перспективі Рада НБУ вважає важливим проводити політику поступового заміщення держборгу в інвалюті запозиченнями в гривні (у міру погашення боргових зобов’язань, номінованих в іноземній валюті).

Рада НБУ також звернула увагу на необхідність розвитку внутрішнього ринку державних боргових зобов’язань (ОВДП) і рекомендує вжити заходів для поступового подовження термінів обігу нових ОВДП в міру зниження інфляції до цільового середньострокового діапазону, спростити доступ інвесторів, в тому числі фізичних осіб, до ринку ОВДП, а також розробити програму щодо здійснення випусків цільових ОВДП, кошти від емісії яких будуть спрямовані на підтримку проектів розвитку і модернізації економіки України, сприяння експорту та імпортозаміщенню.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua