0 800 307 555
0 800 307 555

Раді пропонують спростити реєстрацію місця проживання


Раді пропонують спростити реєстрацію місця проживання

У Верховній Раді відбулася презентація та реєстрація проекту закону, який передбачає спрощення процедури реєстрації місця проживання в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Читайте також: Скільки коштує однокімнатна квартира в Києві – експерт

У презентації відповідного законопроекту “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” взяв участь перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

“Підхід до реєстрації місця проживання в Україні не змінювався ще з радянських часів. Сьогодні процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання в житлі і збирати ряд довідок і підтверджень. Реформа передбачає введення принципу, за яким особі достатньо повідомити про своє місце проживання за допомогою однієї заяви. Нова система базується на повній довірі до громадян з боку держави”, – пояснив Нефьодов важливість вдосконалення законодавства в сфері реєстрації місця проживання в Україні.

Відповідно до положень законопроекту, заяву на реєстрацію місця проживання можна буде подати звичайним способом в органі реєстрації або ЦНАП, але тепер ця послуга стане доступною і через Інтернет.

Згідно з проектом закону, для реєстрації чи зняття з реєстрації буде подаватися тільки одна заява; не потрібні жодні документи і узгодження; внесення відміток в паспорти про місце проживання буде необов’язковим і здійснюватиметься тільки за бажанням особи.

Проектом закону скасовується паперовий документообіг; усувається необхідність подавати громадянам довідки про місце проживання або склад сім’ї; виключається можливість дублювання реєстрації в різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацією про місце проживання без залучення особи; інформація про місце проживання буде відповідати дійсності на момент її запиту.

В автоматичному режимі реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання буде здійснюватися на підставі відомостей з державного реєстру актів цивільних станів (ДРАЦС): реєстрація місця проживання новонародженої дитини, зняття з реєстрації місця проживання померлої особи / особи, яка була оголошена померлою, повідомлення про реєстрацію місця проживання дитини у віці до 14 років в орган реєстрації за попереднім місцем проживання дитини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua