"Нафтогаз" спростував заяву про відмову суду визнати "Київтеплоенерго" правонаступником боргів "Київенерго"


"Нафтогаз" спростував заяву про відмову суду визнати "Київтеплоенерго" правонаступником боргів "Київенерго"

НАК “Нафтогаз України” спростував заяву Київської міської адміністрації (КМДА) про те, що Господарський суд Києва відмовив у клопотанні визнати КП “Київтеплоенерго” правонаступником частини боргових зобов’язань за угодою на поставку природного газу між НАК і ПАТ “Київенерго”.

“Рішення по тій справі, в якій суд розглядає питання правонаступництва по боргах, очікується ближче до кінця місяця … Сьогодні розглядалося клопотання “Київенерго” про те, щоб стороною спору в одній з багатьох судових справ між нами і “Київенерго” стало нове комунальне підприємство “Київтеплоенерго”. Це клопотання суд відхилив”, – зазначено в повідомленні НАК.

У НАК зазначили, що сьогоднішнє рішення не наближає КМДА “до мети пробачити “Київенерго” 4 млрд грн боргу за рахунок “Нафтогазу”.

Читайте також: Суд постановив, що громада Києва не повинна відповідати за борги компанії Ахметова перед Нафтогазом

“Київенерго” має достатньо дебіторської заборгованості від споживачів (в тому числі і КМДА), щоб закрити борг перед “Нафтогазом”. При переході котелень та іншого майна на “Київтеплоенерго”, на нього згідно із законом переходить і відповідальність за накопичені борги. Якщо нове підприємство не забере собі борги і права вимоги за ними, “Київенерго” зможе зібрати ці кошти зі споживачів, а з нами не розрахуватися”, – підкреслюють в НАК.

В “Нафтогазі” також нагадали, що компанія не вимагає негайної оплати заборгованості, а тільки її визнання, як вимагає закон, і готові обговорювати з “Київтеплоенерго” графік реструктуризації та списання нарахованих штрафних санкцій.

“Заява КМДА про звернення до Конституційного суду з намаганням скасувати статтю 22 закону “Про теплопостачання” підтверджує, що наявність і зміст цієї статті київській владі відомі: договір на поставку пільгового газу ми можемо укласти з новим управителем майна тільки в разі прийняття новим керуючим заборгованості за поставлений раніше газ”, – резюмували в НАК.

Довідка Finance.ua

  • “Київтеплоенерго” в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з НАК “Нафтогаз України” на поставку газу. НАК подав зустрічний позов до КП в рамках суперечки між сторонами щодо правонаступництва газових боргів і укладення договору на поставку газу
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування