Берлін заблокував виплату Афінам останнього траншу допомоги


Берлін заблокував виплату Афінам останнього траншу допомоги

Німеччина в четвер, 12 липня, на засіданні Єврогрупи – ради міністрів фінансів 19 країн єврозони – заблокувала виплату останнього траншу допомоги Греції в розмірі 15 млрд євро. Причиною послужило рішення Афін без згоди кредиторів продовжити режим податкових послаблень на п’яти грецьких островах: Лесбосі, ​​Хіосіе, Самосі, Леросі і Косі.

Про це повідомила на своєму сайті грецька щоденна газета Ekathimerini.

За підсумками засідання міністр фінансів Португалії Маріу Сентену, який обіймає посаду глави Єврогрупи, пояснив журналістам: “Дозвіл на виплату останнього траншу в розмірі 15 млрд було ратифіковано 18 країнами”.

“Остаточне рішення з приводу формального завершення розгляду передумов і схвалення виплат може бути прийнято після виконання всіх національних процедур. Очікую, що це станеться на початку серпня”, – підкреслив Сентену.

Як уточнює агентство dpa, Афіни обіцяли підвищити ПДВ на островах до стандартного рівня в 24 відсотки. Пізніше вони, однак, переглянули це рішення, залишивши ставку на рівні в 17 відсотків мінімум до кінця 2018 року. Причиною Греція назвала підвищене навантаження на ці острови через біженців, які прибувають в регіон.

Читайте також: Німеччина збільшить виплати людям, які пережили Голокост, до 480 мільйонів євро

Як зазначає грецька влада, з цієї причини в місцевому бюджеті утворився дефіцит у 28 млн євро, який сподівалися заповнити за рахунок зниженої податкової ставки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування