Dropbox розробили технологію екстремального стиснення веб-сторінок


Dropbox розробили технологію екстремального стиснення веб-сторінок

Віце-президент Dropbox Ніколас Житкофф заявив, що його команда розробила унікальну технологію розробки веб-сторінок під назвою Itty bitty site, пише Сегодня.

За допомогою Itty bitty site вміст веб-сайтів стискається настільки, що здатний вміститися в розмір власного URL в закодованому вигляді.

Читайте також: У Android виявили вразливість у безпеці

Особливість технології в тому, що весь контент сайту міститься в гіперпосиланні, причому для його роботи хостинг абсолютно не потрібен.

Вміст сторінки стискається за допомогою алгоритму LZMA в рядок символів, який додається в кінці URL. При натисканні на гіперпосилання зашифрований архів розпаковується у вигляді веб-сторінки.

Унікальна технологія дозволить швидко створювати односторінкові компактні сайти-візитки, вміст яких можна виводити за допомогою ASCII-символів і емодзі в будь-якій комбінації.

Більше того, позаяк вміст зберігається не на сервері, а у вигляді рядка URL, то такі сторінки мають високий ступінь приватності.

Однак технологія має й обмеження. Максимальний розмір URL залежить від можливостей сервісу. Twitter або Slack можуть обробити до 4000 байт, а версія Chrome для Mac впорається з 10 000. Доступна можливість конвертувати посилання в QR-код за умови, що її розмір не перевищує 2610 байт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування