Рада прийняла закон про реформування наглядових рад державних банків (інфографіка)


Рада прийняла закон про реформування наглядових рад державних банків (інфографіка)

Верховна Рада скоротила наглядові ради державних банків з 15 до 9 осіб, 6 з яких повинні бути незалежними.

За прийняття в цілому законопроекту №8331-д проголосували 263 депутати, при мінімально необхідних 226.

Автори документа відзначають, що потребує законодавчого врегулювання питання позбавлення Національного банку деяких зобов’язань.

Також одним з питань законопроекту є усунення перешкоди Фонду гарантування вкладів фізичних осіб по завершенні процедури ліквідації банку та припинення банку як юридичної особи при нульовому ліквідаційному балансі.

Читайте також Порошенко підписав закон про валюту

Також удосконаленню підлягає система корпоративного управління державних банків.

Проектом пропонується статтю 7 Закону України “Про банки і банківську діяльність” викласти в новій редакції, якою, зокрема, передбачено, що наглядова рада державного банку складається з 9 членів, з яких 6 членів повинні бути незалежними, а 3 члени – представниками держави пропорційно від Президента, Кабінету Міністрів і Верховної Ради.

Також, проектом визначається перелік критеріїв, яким мають відповідати незалежні члени наглядової ради та представники держави в наглядовій раді державного банку.

Для визначення претендентів на посади членів наглядової ради державного банку Кабінет Міністрів утворює конкурсну комісію, до складу якої входять три представники від Президента, три представники від Кабінету Міністрів і один представник парламенту.

Довідка Finance.ua

 • 20 березня Верховна Рада відмовилася підтримати урядовий законопроект №7180 про особливості управління державними банками.
  Ухвалення закону було необхідно для виконання нової стратегії управління державними банками.
 • 21 червня Верховна Рада повернула на доопрацювання законопроект №8331 про скорочення наглядових рад державних банків з 15 до 9 осіб, 6 з яких повинні бути незалежними.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua