НБУ повідомив, що через плутанину з рахунками українці не можуть купити-продати нерухомість


НБУ повідомив, що через плутанину з рахунками українці не можуть купити-продати нерухомість

Нацбанк вимагає від підопічних активніше відкривати клієнтам рахунки умовного зберігання (ескроу). У телеграмі №57-0009 / 35264 НБУ повідомив про численні скарги людей, у яких виникають проблеми з купівлею/продажем нерухомості, операції з якими підлягають нотаріальному оформленню. Оскільки юристи відмовляються відкривати депозити нотаріуса і проводити за їх допомогою операції для клієнтів.

Читайте також: Середня вартість квартир у новобудовах Києва

Чиновники впевнені, що гідною заміною депозитам нотаріуса, які так і не стали популярнмии при оформленні угод з нерухомістю, можуть стати горезвісні рахунки ескроу.

«За рахунок умовного зберігання (ескроу) виконуються виключно операції з зарахуванням банком отриманих від власника рахунку та/або від третіх осіб грошових коштів, які при появі обставин, визначених договором рахунку умовного зберігання, призначені для перерахування бенефіціару, а також для операцій по перерахуванню таких коштів бенефіціару або поверненню їх власнику рахунку відповідно до умов рахунку умовного зберігання», – йдеться в вищевказаній телеграмі.

У ній НБУ двічі підкреслив, що ескроу рахунки дозволяють проводити операції з купівлі-продажу нерухомості. І в кінці наполіг на тому, щоб банки передали їх роз’яснення в свої підрозділи на місця для практичного застосування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua