Без валютного рабства: Шапран розповів деталі купівлі валюти за новими правилами


Без валютного рабства: Шапран розповів деталі купівлі валюти за новими правилами

Ухвалений парламентом закон про валюту суттєво спростив процедуру вивезення заощаджень за межі України, замінивши для громадян дозвільну процедуру на звичайне повідомлення.

Як заявив фінансовий аналітик Віталій Шапран, народні депутати України зробили все, щоб прийнятий закон про валюту не мав негативного впливу на валютний ринок.

Читайте також: Закон Про валюту: експерт розповіла, як НБУ зможе зупиняти вимивання валюти за кордон

“У цьому законі збережені повноваження Нацбанку, тому лібералізація відбуватиметься доти, поки не почне працювати угода про подвійний обмін інформацією з податковою, після чого ми побачимо конкретні зрушення”, – заявив експерт.

Шапран зазначив, що прийняття закону про валюту означає звільнення від валютного рабства.

“Раніше будь-який громадянин, який захотів легально вивезти валюту, мав отримати ліцензію Нацбанку. Зараз же дозвільна процедура замінюється повідомленням. Тобто громадянину достатньо просто повідомити свій банк про те, що він вивозить валюту”, – зазначив Шапран.

Нагадуємо, що тепер купівлю і продаж валюти на суму до 150 тис. грн в еквіваленті можна буде робити без пильної уваги НБУ.

Якщо раніше іноземний кредит, як і інвестиція за кордон, мав пройти узгодження та реєстрацію в Національному банку, то після набрання законом чинності не потрібно збирати документи і реєструвати подібні угоди.

Експортерам не потрібно буде за 180 днів продавати експортну виручку (межа по термінах зсувається), а бізнес зможе сам вирішувати, куди переводити гроші.

Примітно, що вести валютні операції дозволяють всім банкам, а не тільки тим, хто отримав додаткову ліцензію від НБУ. Єдина умова – про такі операції потрібно сповіщати регулятора для того, щоб чиновники змогли вести статистику. А от прості українці не повинні будуть повідомляти про свої рахунки за кордоном.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua