Мільярдний штраф накладено на Нафтогаз, а не на Коболєва - ДФС


Мільярдний штраф накладено на Нафтогаз, а не на Коболєва - ДФС

Штраф у розмірі 8,3 млрд гривень пред’явлений не персонально голові правління НАК “Нафтогаз України” Андрію Коболєву, а компанії, яку він очолює, за несплату ПДВ при закупівлі 2,4 млрд кубів газу в “Газпрому” у 2015 році.

Про це в коментарі “Українським новинам” заявив начальник Енергетичної митниці Ігор Піковський.

“Штраф не на Коболєва. Згідно ст. 4 Митного кодексу штраф – на підприємство, де вказується керівник або особа, що виконує його обов’язки. У цьому разі – НАК “Нафтогаз України” і її керівник Андрій Коболєв”, – заявив Піковський.

Читайте також: Податкова оштрафувала Коболєва на 8 мільярдів

При цьому він зазначив, що Коболєв у постанові Державної фіскальної служби про накладення штрафу названий громадянином України, оскільки це відповідає формі документа.

“Це така форма документа. Чому громадянин України? Тому що, приміром, в “Укравтодорі” керівник підприємства не громадянин України”, – пояснив Піковський.

З його слів, розмір штрафу становить 8,3 млрд гривень, оскільки згідно з ст. 485 Митного кодексу він стягується в розмірі 300% від несплаченої суми.

При цьому Піковський зазначив, що якщо НАК не згодний з рішенням про штраф, то компанія може оскаржити його в центральному апараті ДФС, а якщо апарат прийме рішення на користь заявника й залишить чинним рішення митного органу, то НАК може звернутися в суд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування