Створено смартфон, що надійно захищає свого господаря від стеження


Створено смартфон, що надійно захищає свого господаря від стеження

Смартфон, створений фахівцями DarkMatter, компанії в сфері комп’ютерної безпеки, виключає стеження, просто вимикаючи електроживлення мікрофона та камери пристрою, коли ви, наприклад, ведете конфіденційні переговори, повідомляє CNBC.

Крім того, Android-смартфон, названий Katim, забезпечує високий рівень шифрування телефонних дзвінків та інтернет-повідомлень. Пристрій з 5,2-дюймовим екраном було представлено на Mobile World Congress, що проходить в Барселоні. Розробником виступає компанія кібербезпеки DarkMatter, що базується на Близькому Сході.

Читайте також: Apple має намір випустити три нові моделі iPhone 2018 року – Bloomberg

«Зараз під час конфіденційних переговорів заведено зобов’язувати їх учасників залишати свої телефони за межами переговорної кімнати, що не надто зручно, якщо комусь знадобиться звіритися з записами в смартфоні. Katim вирішує цю проблему. Навіть найбільш технічно оснащена спецслужба не зможе дистанційно увімкнути мікрофон або камеру цього смартфона», — запевнив голова DarkMatter Фісал аль-Баннай.

Надійний захист забезпечує кнопка на бічній грані корпусу смартфона, натисканням на яку вмикається “режим щита”. «Ця кнопка фізично відключає живлення від мікрофона та камери смартфона, а значить, зникає будь-яка можливість віддалено використовувати його як шпигунське устаткування», — говорить аль-Баннай.

Питання використання гаджетів для стеження за їхніми власниками стали особливо активно обговорюватися після того, як в 2016 році Марк Цукерберг виклав в мережу фотографію свого стола в робочому кабінеті. Всі відразу ж відзначили, що веб-камера і мікрофон на ноутбуці засновника Facebook заклеєні ізолентою. Близькосхідна компанія, чия виручка в минулому році, за словами аль-Банна, зросла вдвічі, до $400 млн, пропонує більш технологічне рішення проблеми захисту конфіденційності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua