Данилюк пояснив, що заважає Україні отримати транш МВФ


Данилюк пояснив, що заважає Україні отримати транш МВФ

Щоб отримати черговий транш Міжнародного валютного фонду (МВФ), Україні потрібно провести ще кілька реформ, тому Київ поки не отримав гроші. Про це заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає “Сегодня”.

“Те, що треба було зробити для отримання наступного траншу – це досить непрості реформи. Саме тому і є певна затримка в часі. Наприклад, створення Антикорупційного суду – це дійсно одна з найскладніших змін, і вона має відбутися правильно”, – сказав Данилюк в ефірі “Голосу Америки”.

Також Данилюк зазначив, що від іншого необхідного закону – про приватизацію – залежить, наскільки прозорим буде процес продажу державних активів в Україні.

Читайте також: У 2018 році Україна повинна виплатити 51 мільярд доларів зовнішніх боргів

“Краще в трохи більший час вкластися, щоб це був якісний законопроект, щоб на його базі відбувалася приватизація, ніж зараз поспішати з прийняттям відповідних законопроектів, щоб потім не було довіри до цього процесу”, – вважає Данилюк, однак закликає не затягувати з прийняттям цих законопроектів.

“Реформи зараз на стадії, коли їх треба приймати швидко. І це відкриє наш шлях до наступного траншу”, – підкреслив Данилюк.

За його словами, питання при цьому полягає не стільки в транш МВФ, скільки в довірі до реформ в Україні. А на МВФ орієнтуються інші партнери України, в тому числі Євросоюз і Світовий банк. Крім того, Україна після отримання нового траншу МВФ має намір вийти на світові ринки капіталу.

“Інвестори звертають увагу на нашу співпрацю з МВФ. Тобто, якщо у нас є певне гальмування процесу, це, звісно, недобре. Тому ми, в принципі, розраховуємо на вихід на ринки [капіталу] після отримання наступного траншу”, – сказав Данилюк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування