Южаніна пропонує переглянути механізм відшкодування ПДВ


Южаніна пропонує переглянути механізм відшкодування ПДВ

«Треба проаналізувати, весь ПДВ, який зараз відшкодовується і був сформований в системі електронного відшкодування ПДВ грошима. Мені здається, і, як показує практика минулого року, якраз на основі висновків аудиторів, які займаються аграрним сектором – близько 20 млрд грн було відшкодовано ПДВ, який не забезпечений грошима, і в цьому році така ж приблизно сума. Висновки повинен робити Мінфін і я про це неодноразово кажу, але чомусь ніхто не чує. Потрібно глибоко проаналізувати аграрний сектор і думати, що робити далі», – про це повідомила голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна.

Вона також зазначила, що зловживання з відшкодуванням ПДВ саме в аграрному секторі обчислюється немалими сумами, але скасовувати всю систему ПДВ, на її думку, недоцільно, а ось переглянути механізм його відшкодування – варто.

Читайте також: МВФ радить Україні відмовитися від практики повернення ПДВ – експерт

«Сама система існування ПДВ – вона правильна, вона відповідає тим директивам, які діють в ЄС. І відшкодування має бути, але кожна країна повинна усвідомлювати, яка галузь може використовувати несплачений ПДВ, і робити певні кроки, щоб саме ці галузі не виймали весь сплачений ПДВ з бюджету назад в свою оперативну діяльність, генеруючи прибутки», – резюмувала Южаніна.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua