На борги українців за послуги ЖКГ вводиться пеня - нардеп


На борги українців за послуги ЖКГ вводиться пеня - нардеп

З 1 січня 2019 року в Україні вводиться пеня за кожен день прострочення оплати після дати, до якої повинні бути оплачені житлово-комунальні послуги. Про це заявила народний депутат України Олена Бабак. Про це йдеться в матеріалі Сегодня.

Вона зазначила, що в законі про житлово-комунальні послуги, який сьогодні ухвалено Верховною Радою, передбачена пеня з 1 січня 2019 року в розмірі однієї сотої відсотка за кожний день прострочення з дати, коли закінчився термін оплати. Депутат уточнила, що нововведення стосується ситуації, коли оплату за послуги ЖКГ внесено вчасно до 20 числа місяця або на іншу дату. Тобто, пеня нараховується з 21 числа місяця.

“Це означає, що 100 днів прострочення – 1% від суми заборгованості, тобто на рік максимальна сума пені становить 3,65%”, – додала Бабак.

Читайте також: Верховна Рада прийняла закон про компослуги

Бабак зазначила, що відповідно до цього закону, в разі заборгованості держави за субсидіями і пільгами пеня не нараховується. Також не нараховується пеня, якщо у людини є заборгованість з оплати праці, яка підтверджена документально.

“Всім людям, які не зможуть платити за житлово-комунальні послуги з об’єктивних причин, пеня не буде нараховуватися”, – додала депутат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua