2018-й має стати роком бетонних доріг - Омелян


2018-й має стати роком бетонних доріг - Омелян

Наступний рік повинен стати роком будівництва бетонних доріг в Україні.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час засідання уряду 18 серпня.

“Будівництво бетонних доріг запускає інші галузі промисловості в Україні. Це дасть додатковий стимул для розвитку регіонів, портів, створить додаткові робочі місця, а також забезпечить довговічність цих доріг. Мова йде насамперед про південь та схід України”, – передають в МІУ слова Омеляна.

Він нагадав, що 2017 рік в міністерстві назвали роком мостів. “Ми оголосили 2017-й роком відновленням мостів. Понад 80 мостів буде відновлено, і ця тенденція збережеться на наступні роки”, – заявив голова міністерства.

Читайте також: Дороги, про які говорив Гройсман, не будуватимуть, а ремонтуватимуть

Омелян також висловив надію, що в поточному році вдасться відремонтувати 2 тис. кілометрів доріг порівняно з 1 тис. кілометрів в 2016 році.

Нагадаємо, на тому ж засіданні уряду, в. о. голови “Укравтодору” Славомір Новак повідомив, що з початку року в країні вже оновлено поточним і середнім ремонтом 600 кілометрів доріг.

Питання будівництва бетонних доріг обговорюється в Україні вже багато років. Їх можуть прокласти як під’їзди до портів, де навантаження особливо високе. Заявлялося, що перша бетонна дорога зв’яже три обласні центри на півдні країни. Однак практичної реалізації планів поки що немає.

У квітні 2015 року куратор реформи автодорожньої галузі в МІУ Роман Хміль заявляв, що в Україні лише 1% бетонних доріг, тоді як в Європі ця частка доходить до 20-30%. За його словами, головною перевагою бетонної дороги є термін експлуатації – близько 30 років проти 7-8 років у асфальтобетонної, крім того, бетонна дорога в два рази краще тримає навантаження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування