Кіберполіція рекомендує всім користувачам М.Е.Doc змінити паролі й електронні цифрові підписи


Кіберполіція рекомендує всім користувачам М.Е.Doc змінити паролі й електронні цифрові підписи

Департамент кіберполіції Національної поліції України настійно рекомендує всім користувачам програмного забезпечення для звітності та документообігу М.Е.Doc змінити паролі і електронні цифрові підписи, в зв’язку з тим, що ці дані могли бути скомпрометовані.

Про це написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Експертами було встановлено, що враження інформаційних систем українських компаній відбулося через оновлення зазначеного програмного забезпечення.

“Представники компанії-розробника “MEDoc” були проінформовані про наявність вразливостей в їхніх системах антивірусними компаніями, але це було проігноровано. Компанія-виробник заперечує проблеми з безпекою і назвала це збігом. Водночас встановлено, що виявлений backdoor по функціоналу має можливість збирати коди ЄДРПОУ уражених компаній і відправляти їх на віддалений сервер, завантажувати файли, збирати інформацію про операційну систему та ідентифікаційні дані користувачів”, – повідомив міністр внутрішніх справ.

За словами А.Авакова, відомо, що після спрацьовування backdoor, атакуючі компрометували облікові записи користувачів, з метою отримання повного доступу до мережі. Далі отримували доступ до мережевого обладнання з метою виведення його з ладу, а далі здійснювали завантаження власної операційної системи на базі TINY Linux.

Довідка Finance.UA:

  • 27 червня Національний банк України попередив банки та інших учасників фінансового сектора про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми
Рейтинг популярності матеріалу «Кіберполіція рекомендує всім користувачам М.Е.Doc змінити паролі й електронні цифрові підписи» на Finance.ua - 3.4
В Контексті Finance.ua