Для такої потужної кібератаки на Україну потрібні були великі інвестиції - думка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для такої потужної кібератаки на Україну потрібні були великі інвестиції - думка

Технології&Авто
751
Для здійснення найбільшої в історії України кібератаки, що відбулася 27 червня, знадобилися значні інвестиції, при цьому, незважаючи на “простоту” вірусу, вона може мати серйознішу мету.
Таку думку висловив директор з питань технологічної політики Центрально-Європейської групи країн Microsoft Михайло Шмельов під час “круглого столу” на тему “Як побудувати кіберщит для України” в Києві в п’ятницю.
“Вимагати $300 в біткойнах – це дурниця, не той прояв, не заради цього вимагання здійснювалася атака. Просто вбивати дані – теж смішно. Необхідно приблизно розуміти, які мали бути інвестиції в таке проникнення. Це не можна зробити і за п’ять копійок, і за $100 тис., і за $500 тис. також. Це – величезні інвестиції”, – сказав він.
У свою чергу, голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко підкреслив необхідність серйозного розбору ситуації і подальших інвестицій в захист інфраструктури України.

Довідка Finance.UA: 
  • У вівторок, 27 червня Національний банк України попередив банки і інших учасників фінансового сектора про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.
     
  • Про хакерську атаку також заявила і найбільша українська компанія експрес-доставки “«Нова пошта»“http://news.finance.ua/ru/news/-/405191/iz-za-hakerov-vse-otdeleniya-novoj-pochty-prekratili-rabotu:, в зв’язку з чим інформаційні системи відділення і контакт-центри компанії тимчасово не працюють.
     
  • Також, в зв’язку з кібератакою обмежив надання своїх послуг клієнтам і “Ощадбанк”.
     
  • Крім того, про пошкодження внутрішніх комп’ютерних мереж в зв’язку з кібератакою заявили в аеропортах “Бориспіль” і “Київ”.
     
  • Також постраждали комп’ютери Запоріжжяобленерго, Дніпроенерго та Дніпровської електроенергетичної системи. Однак в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявили, що незважаючи на спроби інтервенції, об’єднана енергосистема України працює стабільно.
     
  • Експерти Group-IB заявили, що причиною масштабної атаки на компанії України став вірус-шифрувальник Petya, який блокує комп’ютери і вимагає $300 викупу в біткойнах.
     
  • Спосіб поширення в локальній мережі аналогічний вірусу WannaCry.

За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас