НБУ заборонить банкам кредитувати неекологічні проекти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ заборонить банкам кредитувати неекологічні проекти

Фондовий ринок
277
НБУ заборонить банкам кредитувати неекологічні проекти
НБУ заборонить банкам кредитувати неекологічні проекти
НБУ планує запровадити нові стрес-тести банків на екологічні ризики. Банки через кілька років не зможуть кредитувати неекологічний бізнес.
«Спочатку ми маємо оцінити ESG-ризики в банківському секторі», — заявила на щорічному міжнародному форумі International Sustainability Forum 2023 перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.
«Далі будемо робити стрес-тести ESG-ризиків. Маємо зʼясувати як на бізнес клієнтів банків вплинуть ці ризики. А далі це впливає на стійкість банку та його капітал. Треба щоб ресурси виділялися лише на проекти ESG. Ми будемо створювати умови, щоб банки не кредитували такі ризикові проекти, або ціна кредитів для них була дуже висока», — сказала заступник голови НБУ.
У січні 2024 року НБУ складе опитувальник щодо ESG ризиків у банківському секторі. А на другий квартал 2024 року НБУ запланував опрацювання результатів опитувальника щодо ESG ризиків у банківському секторі та аналіз запровадження таксономії (кодів КВЕД сталої діяльності) з метою визначення підходів до запровадження вимог або рекомендацій з управління банками ESG ризиками та розкриття інформації за ними.

Оподаткування банківських «надприбутків»: причини та можливі наслідки 🧐

За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас