Надзвуковий літак X-59 цього року підніметься в небо (фото) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Надзвуковий літак X-59 цього року підніметься в небо (фото)

Технології&Авто
17457
Надзвуковий літак X-59 цього року підніметься в небо (фото)
Надзвуковий літак X-59 цього року підніметься в небо (фото)
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) та компанія Lockheed Martin розраховують підняти в небо експериментальний надзвуковий літак X-59 до кінця року.
Про це пише Portaltele.
Як заявив директор NASA Білл Нельсон, виступаючи на слуханнях у комітеті з асигнувань Сенату Конгресу США: «X-59 — це надзвуковий транспортний засіб. Але це експериментальний реактивний літак із голкоподібним носом, що має радикальну конструкцію. Він полетить наприкінці року, щоб перевірити, чи можливо здійснювати надзвукові польоти без гуркоту звукового удару і, відповідно, літати над населеними пунктами».
Шум, який, як передбачається, видаватиме в польоті X-59, Білл Нельсон заявив: «Це буде приглушене ревіння».
«Безшумний» надзвуковий літак X-59, який створюється в рамках програми Quesst, завдяки своїй конструкції під час руху зі швидкістю вище за швидкість звуку не повинен видавати характерної бавовни.
Розробники вважають, що після випробувань можна буде скасувати заборону на польоти над сушею комерційної надзвукової авіації, запроваджену 50 років тому у США та інших країнах.
Характеристики
Це експериментальний надзвуковий літак, а не просто прототип. Його випробування дозволять зібрати дані для розробки майбутніх поколінь надзвукових пасажирських лайнерів.
Літак довжиною близько 30 м з розмахом крила майже 9 м може розвивати швидкість 1488 км/год, що вище за швидкість звуку (1234,8 км/год). Після початку таких польотів почнуть збирати дані про те, який звук він видає під час руху і як на нього реагує населення.

Довідка Finance.ua:

  • Нагадаємо, уряд Британії випустив черговий пресреліз, у якому розповів про роботу над ще однією установкою проти безпілотників. Експерти вважають, що ця зброя — альтернатива дорогим ракетам. При цьому вартість пострілу становитиме трохи більше 10 центів.
  • Сучасні зенітні ракети ефективні проти низки повітряних цілей, але із ними пов’язані кілька проблем. Ракетні комплекси після витрати комплекту боєприпасів необхідно перезаряджати, на що йде час, особливо дорогоцінний в умовах війни.

Системи РЕБ та РЕР: що потребує та може в цьому напрямі Україна

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас