МОН спростило правила зарахування на дистанційну освіту
Міністерство освіти та науки спростило правила зарахування учнів на дистанційну освіту. Відтепер школярам, які навчаються онлайн або індивідуально, не потрібно буде надавати медичні довідки до школи.
Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на сторінці у Facebook.
Медична довідка буде потрібна лише для очної або при поєднанні офлайн з іншою формою навчання.
«Тобто під час зарахування дитини до закладу загальної середньої освіти на дистанційну або індивідуальну форму здобуття освіти керівник закладу освіти тепер не має права вимагати в батьків довідку № 086/о, а батьки відповідно не зобов’язані надавати зазначену медичну довідку», — йдеться у повідомленні.
Горбачов зауважив, що вимога надання медичної довідки перешкоджала учням, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, за кордоном або внутрішньо переміщені, отримувати доступ до дистанційної освіти в українських школах.
Він сказав, що немало батьків були змушені вдаватися до купівлі медичної довідки без проходження огляду, щоб отримати доступ до української освіти. Тож відповідне рішення сприяє можливості прозорого зарахування до шкіл.
Нагадаємо, щодо забезпечення навчання учнів, що перебувають за кордоном, то тут освітній процес проходить виключно в дистанційному форматі. Зазвичай такі діти здобувають освіту одразу в двох основних напрямах — і в українських, і в закордонних школах.
За даними Міністерства освіти України, кількість таких учнів складає близько 400 тис., тому для них діє спрощений порядок проведення іспитів.
Заощадити дитині на освіту можна за домогою депозиту, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.
Отримати більше з депозиту
Довідка Finance.ua:
- Станом на 2024 рік навчання в Україні проводиться в 3 основних форматах:
- Очне.
- Дистанційне.
- Змішане.
- Освіта в очному та змішаному вигляді характерна для північних, центральних та західних регіонів. Однак можливість навчання в офлайн-форматі є далеко не у всіх шкіл. Близько 76% закладів освіти не мають змоги забезпечити повноцінний освітній процес.
Освіта дитини: як інвестувати у навчання
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною