Голова НБУ анонсував другий етап пом’якшення валютних обмежень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Голова НБУ анонсував другий етап пом’якшення валютних обмежень

Валюта
3170
Голова НБУ анонсував другий етап пом’якшення валютних обмежень
Голова НБУ анонсував другий етап пом’якшення валютних обмежень
Національний банк України після переходу до керованої гнучкості курсу гривні до долара готується перейти до поступового пом’якшення валютних обмежень.
Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, пише пресслужба Нацбанку.
За словами голови НБУ, наразі регулятор продовжує втілювати перший етап Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Зокрема, на цьому етапі було передбачено перехід до керованої гнучкості курсу.

Читайте також: Гнучкий курс від НБУ: що це означає і що буде далі

«Уже шість тижнів ми живемо без фіксованого курсу. Валютний ринок працює, працюють попит і пропозиція, так, за відчутної присутності НБУ, але поступ ринку очевидний.
Ми здійснили перехід відповідально та професійно. Зараз НБУ працює над тим, щоб бути готовим реалізувати наступну амбіцію — перейти до другого етапу валютної лібералізації, й це те, що точно зробить життя бізнесу легшим", — зазначив Пишний.
Як повідомляється, успішний перехід від фіксованого обмінного курсу до керованої гнучкості був, у тому числі, предметом обговорення МВФ, який високого оцінив роботу економічної команди України в умовах війни. Спроможність, яку демонструє економічний блок, є важливою у перемовинах щодо подальшої стабільної підтримки міжнародних партнерів.
Питання зовнішнього фінансування наразі активно обговорюється, зважаючи на певну турбулентність, пов’язану з демократичними процесами у країнах-партнерах.
«Вони генерують певну невизначеність, однак я залишаюся оптимістом щодо збереження донорської підтримки. Водночас ми, безперечно, готуємося до реалізації будь-якого сценарію», — сказав Андрій Пишний.
Також Пишний у промові згадав про додаткове оподаткування надприбутків банків за ставкою 50%, яке 16 листопада Фінкомітет Ради рекомендував прийняти у другому читанні.

Читайте також: Оподаткування банківських «надприбутків»: причини та можливі наслідки

Голова НБУ наголосив, що відповідно до попередніх результатів оцінки стійкості банків (які становлять 90% банківської системи) не виявлено значної потреби в капіталі.
«Це додає нам впевненості, що банки залишаться прибутковими навіть після сплати додаткового податку на прибуток, запровадження якого дискутується, та зможуть виконати нові вимоги до капіталу», — сказав він.

Довідка Finance.ua:

Нагадаємо, у липні НБУ оприлюднив публічну версію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.
Дорожня карта загалом передбачає такі етапи з відповідним фокусом:
  • І етап — мінімізація множинності обмінних курсів, лібералізація торгових операцій та сприяння новим кредитам та інвестиціям;
  • ІІ етап — лібералізація торгового фінансування, управління валютними ризиками банків, можливість репатріації відсотків за «старими» борговими зобов’язаннями та інвестиціями;
  • ІІІ етап — можливість виплат за кредитами та інвестиціями, лібералізація операцій населення та операцій з деривативами, можливість кредитування нерезидентів та інвестицій за кордон.
Бажаєте знати що з курсом? Та чи буде долар дорожчати? Finance.ua запускає безкоштовну валютну розсилку для тих, хто слідкує за валютним ринком, та хоче розуміти й аналізувати пов’язані з валютним курсом події.

Підписатися на розсилку💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас