ФРС поки не завершуватиме цикл підвищення ставок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ФРС поки не завершуватиме цикл підвищення ставок

Кредит&Депозит
174
ФРС поки не завершуватиме цикл підвищення ставок
ФРС поки не завершуватиме цикл підвищення ставок
Розпочинається дводенне засідання Федеральної резервної системи США, на якому, як очікується, чиновники поки що залишатимуть процентні ставки без змін, але в нових економічних прогнозах вкажуть, чи вважають вони за потрібне подальше підвищення ставок до кінця року.
Про це пише Reuters.
Інвестори, чиї контракти прив’язані до ставки по федеральних фондах, вважають, що центральний банк США майже напевно залишить базову ставку по федеральних фондах в поточному діапазоні від 5,25% до 5,5%, що відповідає переходу ФРС до більш повільного і зваженого темпу підвищення ставок.
З березня 2022 року по травень 2023 року ФРС підвищувала ставки на 10 засіданнях поспіль — від чверті до трьох чвертей відсоткового пункту — у боротьбі з найсильнішим зростанням інфляції з початку 1980-х років.
У червні ФРС зробила паузу, але щоквартальні економічні прогнози, які супроводжували це рішення, показали, що 12 з 18 політиків все ще очікують ще двох підвищень ставок на чверть пункту до кінця року.
Одне з них відбулося на липневому засіданні. Хоча повільніший, «залежний від даних» темп ФРС може призвести до того, що чиновники пропустять вересень, аналітики кажуть, що в останніх економічних новинах було мало такого, що спонукало б політиків зняти це останнє підвищення ставки з порядку денного.
Логіка «частково полягає в інерції, оскільки учасники Комітету, можливо, не захочуть втручатися в те, що працює», — сказав економіст JP Morgan Майкл Феролі.
Крім того, дані з часу останнього засідання ФРС, хоча загалом і підтримують думку про сповільнення інфляції поряд з продовженням економічного зростання, були дещо неоднозначними, оскільки темпи зростання цін на основні продукти харчування останнім часом різко зросли.
На липневому засіданні «більшість учасників продовжували бачити значні ризики зростання інфляції», — сказав Феролі, цитуючи протокол цього засідання. Хоча інфляція сповільнилася з піку минулого року, базові показники показують, що ціни все ще зростають приблизно вдвічі швидше, ніж цільовий показник ФРС у 2%.

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас