0 800 307 555
0 800 307 555

Дрова та вугілля: як отримати підвищену субсидію до кінця зими

Особисті фінанси
537
Дрова та вугілля: як отримати підвищену субсидію до кінця зими
Дрова та вугілля: як отримати підвищену субсидію до кінця зими
Для того, щоб кожна родина, яка обігріває в зимовий період житло дровами чи вугіллям, могла впевнено пройти зимовий період, в листопаді 2023 року Уряд ухвалив рішення про суттєве підвищення допомоги на придбання твердого пічного палива.
Про це пише Мінсоцполітики.
Відповідно до розробленої Мінсоцполітики постанови, був запроваджений проєкт, у рамках якого додаткову фінансову підтримку отримали понад 363 тис. домогосподарств (понад 278 тис. — за рахунок коштів державного бюджету і ще понад 85 тис. — за рахунок коштів УВКБ ООН).
Загальна сума додаткових виплат в рамках експерименту становить майже 2,8 млрд грн, з них — майже 1,9 млрд грн за кошти держбюджету.
Нагадаємо , рамках реалізації спільного з міжнародними партнерами проєкту — нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023−2024 були збільшені в середньому в 4 рази, а граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо на одне домогосподарство — в 2,3 рази і відтепер може досягати 16 234 грн на рік (раніше він становив 6 973 грн на домогосподарство на рік).
Після прийняття вищезазначеної Постанови Уряду № 1173 середньорічний розмір цих виплат збільшився майже втричі.

Довідка Finance.ua:

  • Розмір субсидії і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива розраховується індивідуально для кожного домогосподарства. Він напряму залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо (в межах нормативу) оплачує держава або міжнародні партнери.
  • При цьому, якщо родина ще не отримувала субсидію на тверде паливо в 2023 році і звернеться за нею в січні-лютому 2024 році, то — у разі призначення — виплата буде здійснена у підвищеному розмірі.
  • Звернутися до Пенсійного фонду можна кількома способами, онлайн чи офлайн.
Хто отримає
Підвищення виплат було здійснено всім громадянам, які мали право на отримання пільги або субсидії на тверде пічне паливо у 2023 році, крім тих, яким — за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій — вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023−2024 опалювальний період у розмірі, що є не меншим за розміри, визначені цим проєктом.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас