Допомога українцям у Німеччині: які виплати можна отримати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Допомога українцям у Німеччині: які виплати можна отримати

Особисті фінанси
335
Допомога українцям у Німеччині: які виплати можна отримати
Допомога українцям у Німеччині: які виплати можна отримати
Головне, що визначає Директива для урядів країн Євросоюзу: надати українцям, які рятуються від війни, той мінімум, який необхідний для виживання. Про це йдеться у статті Finance.ua.
У Німеччині цей мінімум включає:
  • щомісячні виплати допомоги на тих самих умовах, що й незаможним громадянам Німеччини та біженцям з інших країн;
  • забезпечується дах над головою, а саме — надається соціальне житло, оплачується його оренда та опалення;
  • покриваються витрати на меблі та побутову техніку, якщо їх немає в квартирі, в яку заселяються;
  • виділяються кошти і на медичну страховку, ремонт або заміну ортопедичних пристроїв, передбачені окремі виплати у зв’язку з вагітністю та пологами.
На цьому перелік видів допомоги не закінчується. З бюджету ФРН також виділяються кошти на проходження українцями курсів німецької мови та інтеграційних курсів, перебування українських дітей у дитсадках, навчання у школах.

Грошова допомога для українців у Німеччині

З квітня 2022 року розгляд та нарахування державної допомоги було покладено на регіональні центри зайнятості - JobCenter.
На руки українцям тоді видавали по 367 євро на місяць. А з 1 червня 2022 року розмір допомоги зрівняли з допомогою для інших біженців у країні відповідно до Кодексу соціального забезпечення, частина II (SGB II) або частина XII (SGB XII).
Стандартна місячна допомога з безробіття тоді становила 449 євро. Таку суму на місяць отримували дорослі. На дітей суму допомоги влада визначала на місцях, зазвичай вона становила від 285 євро або на 20−30 євро більше.
Соціальне забезпечення українців у Німеччині постійно перебувало у динаміці, періодично вносилися корективи на місцевому та на федеральному рівні.
Серйозна трансформація відбулася з 1 січня 2023 року із запровадженням нової форми державного соціального захисту — Bürgergeld.
Згідно з Bürgergeld, наразі одинокі непрацюючі дорослі на руки отримують 502 євро, двом дорослим, які проживають разом, виплачується 902 євро, на дітей — від 311 до 420 євро залежно від віку.
Якщо українець влаштувався на роботу, допомога скорочується до 184 євро за мінімальної зайнятості.

⚡ Оформити туристичне страхування на Finance.ua

Допомога скасовується за повної зайнятості, тобто коли його зарплата становить 1040 євро (офіційна мінімальна зарплата) або вище.
Особливу увагу приділяють тим українцям, які набули у Німеччині статусу тимчасового захисту та продовжують працювати віддалено, сплачуючи всі податки в Україні.
До них застосовується індивідуальний підхід. Там поширюються всі пільги перебування у країні, але грошова допомога залежить від обсягу щомісячного доходу.
Усе, що потрібно знати українським біженцям у Німеччині, ми описали у статті за посиланням:

Для біженців у Німеччині: виплати, строки, умови

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас