Депутати ВР пропонують компенсувати зроблені власним коштом ремонти пошкодженого рф житла — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати ВР пропонують компенсувати зроблені власним коштом ремонти пошкодженого рф житла

Нерухомість
349
Депутати ВР пропонують компенсувати зроблені власним коштом ремонти пошкодженого рф житла
Депутати ВР пропонують компенсувати зроблені власним коштом ремонти пошкодженого рф житла
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 10 063 про зміни до Закону № 2923-IX, яким регулюється порядок виплати компенсацій громадянам, чиє житло було пошкоджене, або зруйноване в результаті російської агресії. Зокрема, в документі йдеться про грошову компенсацію за ремонт пошкодженого житла, який громадяни зробили за власний кошт.
Про це повідомила голова Комітету ВР, очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
«Ми постійно вдосконалюємо „єВідновлення“. Зокрема, президент України Володимир Зеленський анонсував введення компенсацій за ремонти, зроблені за власний кошт. Але почати виплачувати такі компенсації ми можемо тільки після внесення відповідних змін до закону № 2923-IX», — зазначила Шуляк.
За її словами, запит від громадян на розширення форм компенсації таким чином був давно, адже серед постраждалих дуже багато людей, які не чекали компенсації і робили ремонт житла самотужки — щоб в ньому можна було хоч якось жити, або щоб воно не зруйнувалося ще більше. Але вони так само претендують і мають право на компенсацію. А дослухатися до громад і громадян у всьому, що стосуються відбудови і відновлення, влада мусить у першу чергу, наголосила голова комітету.
«Вирішувати, що ще необхідно змінити в програмі, щоб вона запрацювала ще ефективніше, потрібно лише за участю громад. З цією метою ми будемо проводити публічні консультації, де громади зможуть озвучити реальні потреби у відновленні. Перша відбудеться вже 20 вересня. Наша мета — дослухатись до всіх», — зауважила очільниця партії «Слуга народу».

Довідка Finance.ua:

  • станом на середину вересня в рамках першого етапу державної програми «єВідновлення» українцям було виплачено більше 1 млрд гривень;
  • ідеться про компенсації на ремонти квартир та будинків, сума відновлення яких не перевищує 200 тис. грн;
  • загалом, кошти на ремонт пошкоджених обстрілами будинків та квартир отримали вже 12 146 заявників, загалом їхня кількість становить понад 41 тис. осіб.

єВідновлення: як отримати допомогу на відновлення пошкодженого росією майна

За матеріалами:
Mind
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас