Дефіцит держбюджету: в НБУ розповіли, чи вистачить зовнішньої фіндопомоги у 2025 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дефіцит держбюджету: в НБУ розповіли, чи вистачить зовнішньої фіндопомоги у 2025

136
Дефіцит держбюджету: в НБУ розповіли, чи вистачить зовнішньої фіндопомоги у 2025
Дефіцит держбюджету: в НБУ розповіли, чи вистачить зовнішньої фіндопомоги у 2025
Національний банк вважає, що обсяги міжнародної фінансової допомоги у 2025 році будуть достатніми для беземісійного фінансування дефіциту бюджету та підтримання стійкої ситуації на валютному ринку.
Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Упродовж останніх місяців ризики недостатності міжнародного фінансування у 2025 році суттєво знизилися завдяки прогресу в реалізації механізму кредитної співпраці з Україною (Ukraine Loan Cooperation Mechanism — ULCM), що забезпечує безповоротну форму макрофінансової допомоги, а також у виділенні коштів за програмою Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans for Ukraine.
Відповідно прогноз НБУ щодо надходження наступного року міжнародної допомоги на суму понад 38 млрд доларів залишається актуальним.
«Це фінансування, зокрема, дасть змогу НБУ підтримувати належний рівень міжнародних резервів для забезпечення стійкості валютного ринку», — зазначає голова НБУ Андрій Пишний.
Ключовим ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку залишається перебіг повномасштабної війни.
російська агресія зумовлює ризики подальшого зниження економічного потенціалу, зокрема через втрати людей, територій і виробництв.
Основні ризики, спричинені російською агресією, залишаються незмінними:
  • виникнення додаткових бюджетних потреб, передусім для підтримання обороноздатності;
  • можливе додаткове підвищення податків, що, залежно від параметрів, може посилювати ціновий тиск;
  • подальше пошкодження інфраструктури, передусім енергетичної та портової, що обмежуватиме економічну активність і тиснутиме на ціни з боку пропозиції;
  • поглиблення негативних міграційних тенденцій та подальше розширення дефіциту робочої сили на внутрішньому ринку праці.
Однак можуть реалізовуватися й позитивні сценарії, пов’язані, зокрема, з подальшим пришвидшенням євроінтеграційних процесів та відновлювальних робіт в енергетиці.
За словами голови НБУ, швидкість повернення економіки до нормальних умов функціонування залежатиме від характеру і тривалості бойових дій.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас