Дедалі більше українських біженців хочуть залишитися за кордоном назавжди — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дедалі більше українських біженців хочуть залишитися за кордоном назавжди

Світ
1288
Дедалі більше українських біженців хочуть залишитися за кордоном назавжди
Дедалі більше українських біженців хочуть залишитися за кордоном назавжди
Понад два роки після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну все більше українських біженців планують залишитися в Німеччині назавжди.
Про це свідчить останнє опитування «Голосу України», пише Polskie Radio.
Так, українці, які проживають у Німеччині, рідше заявляють про бажання повернутися на батьківщину, ніж їхні співвітчизники, які зараз проживають у Польщі.
У 2022 році, через кілька місяців після повномасштабного нападу росії на Україну, 58% українських біженців, які проживають у Німеччині, заявили про готовність повернутися до своєї країни. У свою чергу, у 2024 році ця цифра впала до 38%, кажедиректор Центру міжнародних інституційних порівнянь та досліджень міграції Пану Поутваара, якого цитує Die Welt.
У дослідженні постійно беруть участь українські біженці, які проживають у кількох країнах ЄС. Останні дані датуються лютим 2024 року і ще не були офіційно опубліковані. Поутваара розповів, що в опитуванні 2024 року зріс відсоток людей, які хочуть оселитися за межами України:
  • у 2022 році про такий намір заявили лише 10% українських біженців;
  • у 2024 році це число становило 26%.

Все залежить від країни

За словами директора Центру, в останньому дослідженні «Голосу України» є разючі відмінності у висловлюваннях українців, які живуть у Німеччині та інших країнах ЄС, наприклад, у Польщі. Там, як підкреслює Поутваара, намір повернутися в Україну був і є вищим.
У 2022 році приблизно дві третини респондентів, які проживають у Польщі, сказали, що хотіли б повернутися в Україну. У лютому 2024 року ця цифра становила 44%.На його думку, українці, які хочуть постійно жити за межами Батьківщини, переважно обирають країни Західної Європи через вищі зарплати та соціальні виплати.
«Попередні дослідження вже показали, що українці цінують фінансову підтримку, яку вони отримують у Німеччині. Близько 84% з них були задоволені підтримкою в Німеччині. У Польщі цей відсоток становив лише 54%», — читаємо в Die Welt.
Щоправда, зазначають газетярі, поки що українці повільно виходять на німецький ринок праці. Громадяни України найчастіше працювали в будівництві, громадському харчуванні, садівництві та господарському обслуговуванні. Близько чверті українців, зареєстрованих як безробітні, мали освітню кваліфікацію.
За статистикою Федерального відомства у справах міграції та біженців, приблизно 188 тисяч українців пройшли інтеграційні курси у 2022 та 2023 роках.
До речі, Finance.ua пропонує оформити туристичне страхування онлайн за вигідними цінами. Дія поліса поширюється на весь світ.

⚡ Оформити туристичне страхування на Finance.ua

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас