Цільові кредити для бізнесу: хто має право, коли можна оформити та які ставки діють — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Цільові кредити для бізнесу: хто має право, коли можна оформити та які ставки діють

Кредит&Депозит
116
Цільові кредити для бізнесу: хто має право, коли можна оформити та які ставки діють
Цільові кредити для бізнесу: хто має право, коли можна оформити та які ставки діють
У 2024 році кредитування малого та середнього бізнесу залишиться ключовим напрямком для банківського сектору України. При цьому з осені ставки по ряду бізнес-кредитів можуть зменшитися на 1−1,5%.
Такий прогноз озвучила директор департаменту малого та середнього бізнесу (МСБ) банку «Глобус» Оксана Шульга у коментарі виданню «Телеграф».

Які ставки діятимуть

За її словами, кредитні ставки за позиками для малого та середнього бізнесу становитимуть від 13,5% до 16% річних.
Найменше — 13,5%, доведеться віддати за енергокредитами на купівлю та встановлення альтернативних джерел живлення (сонячних панелей, теплових насосів та створення на підприємствах нової енергогенерації тощо).
Така низька ставка пояснюється укладанням Меморандуму між найбільшими банками, які зобов’язалися сприяти пом’якшенню кредитних умов для таких позик.
З вересня до листопада ставки за цільовими кредитами для МСБ на купівлю основних засобів ведення бізнесу (виробниче обладнання, автотранспорт, спецтранспорт тощо) можуть скоротитися на 1−1,5% - до 16% річних. Це стало можливим завдяки зниженню облікової ставки до 13%.

Яким підприємствам було видано найбільше цільових кредитів

За даними фахівця, у першому півріччі найбільше цільових кредитів для малого та середнього бізнесу було видано підприємствам виробничої, промислової та будівельної галузей — до 60% від загальної кількості таких позик.
При цьому середня сума наданого кредиту становить 1,2 млн. грн. на термін від 1 до 5 років.
Як зазначила Оксана Шульга, цільові кредити мають свої переваги: предмет фінансування стає заставаю кредиту, яка не вимагає від позичальника додаткових ресурсів на забезпечення кредиту.
Крім того, багато цільових кредитів підтримуються державою — держпрограми «5−7-9», «Доступний фінансовий лізинг 5−7-9», «Доступний факторинг», що дає можливість позичальнику компенсувати частину процентної ставки та кредиту. Причому державні програми припадають 64% цільових кредитів для МСБ.
«У другому півріччі кількість виданих кредитів для потреб малого та середнього бізнесу відчутно зросте: порівняно з першим півріччям кількість таких кредитів може збільшитись у середньому на 25−30%. А, порівняно з 2023 роком, обсяг виданих кредитів зросте більш ніж на 50%», — підсумувала Оксана Шульга.
За матеріалами:
Телеграф
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас