Чому підвищили курс для карткових операцій за кордоном – роз'яснення Нацбанку
Незважаючи на зняття обмеження на валютний курс для банків, самі фінустанови незначно підвищили курс для карткових операцій громадян за кордоном.
Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку в коментарі Укрінформу.
«Банки незначно підвищили курс для карткових операцій громадян за кордоном. Різниця між курсом для таких операцій 20 травня та курсом 14 червня в найбільших банках не перевищує 1 грн/дол. США. Це пояснюється тим, що банки конкурують за своїх клієнтів», — пояснили у Нацбанку.
Для більшості українців за кордоном незначне зростання курсу не має значного впливу. Водночас звуження різниці між курсом продажу готівкової валюти та курсом операцій за кордоном (яке вже відбулося) разом зі зменшенням до 50 тис. грн ліміту на зняття готівки з гривневих карток за кордоном (яке було ухвалене 20 травня), знизило мотивацію для «карткового туризму».
«Це, у свою чергу, дасть змогу захистити міжнародні резерви та відповідно курсову, а отже цінову та фінансову стабільність», — наголосили у НБУ.
Довідка Finance.ua:
- нагадаємо, Національний банк з 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за яким банки продавали готівкову валюту — він не міг відхилятися на понад 10% від офіційно встановленого регулятором;
- фіксовані курси валют діють в Україні від початку російського вторгнення. З 21 травня 2022 року, після того як НБУ своєю постановою № 102 відпустив у вільне плавання готівковий курс, різниця між ним та безготівковим курсом конвертації валюти поступово збільшується і вже перевищує 20%. У НБУ розповіли, коли «відпустять» курс.
Дізнатись актуальну інформацію про курси валют в Україні
За матеріалами: Укрінформ
Поділитися новиною