462
Будівництво залізничної євроколії на ділянці Чоп-Ужгород переходить до фінальної фази — Кулеба
— Казна та Політика

Будівництво залізничної колії євростандарту на ділянці між Чопом та Ужгородом у Закарпатській області переходить у фінальну фазу.
Про це віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба повідомив у Фейсбуці.
За його словами, ця ділянка стала однією із ключових локацій під час робочої поїздки на Закарпаття.
Цей проєкт є частиною стратегічного курсу України на інтеграцію до європейського транспортного простору. Він реалізується в рамках участі України у програмі Європейського Союзу Connecting Europe Facility (CEF).
Як поінформував Кулеба, хід будівництва він оглянув разом із заступником керівника Офісу Президента Віктором Микитою і головою правління Укрзалізниці Олександром Перцовським.
За словами Кулеби, вже завершене прокладання 8 км нової «широкої» колії, укладені 7,6 км колії європейського стандарту (40% робіт). Також підготовлені ще майже 2 км суміщеної колії (100% робіт), виконані всі необхідні земляні роботи. Він підкреслив, що активно тривають роботи з електрифікації «широкої» колії, прокладання кабельних мереж, будівництва інженерної інфраструктури, оновлення пасажирських платформ. Крім того, стартували роботи із приведення до ладу вокзалу в місті Чоп, який є важливим транзитним хабом, для покращення умов для пасажирів.
«Вже зараз проєкт переходить у фінальну фазу — завершити роботи плануємо до серпня 2025 року», — наголосив Кулеба.
Він поінформував, що, поспілкувались із робітниками-залізничниками, які безпосередньо виконують роботу, зрозуміли нагальні потреби в механізації цієї роботи, щоб і надалі набирати оберти, покращити умови їхньої важливої праці.
Як зауважив Кулеба, ця євроколія відкриває прямий доступ до європейської залізничної мережі, дозволяє суттєво скоротити логістичні витрати, підвищує ефективність міжнародного пасажирського і вантажного сполучення, створює нові можливості для розвитку транзитного потенціалу України.
За його словами, у перспективі — подальший розвиток мережі європейської колії в Україні. Це, підкреслив Кулеба, важливий стратегічний курс, який не лише зробить подорожі зручнішими та швидшими, а й формує нову якість обслуговування пасажирів і бізнесу.
Ініціатива була започаткована навесні 2024 року Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем.
Кулеба подякував колегам з Офісу Президента, працівникам АТ «Укрзалізниця», команді Міністерства розвитку громад та територій України і всім, хто працює на будівельному майданчику.
«Це спільна робота, яка є надважливою для стійкості країни та нашої євроінтеграції», — підкреслив він.
За матеріалами: Укрінформ
Поділитися новиною