Без штампу в паспорті. Коли запрацює нова система в'їзду в ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Без штампу в паспорті. Коли запрацює нова система в'їзду в ЄС

Світ
857
Без штампу в паспорті. Коли запрацює нова система в'їзду в ЄС
Без штампу в паспорті. Коли запрацює нова система в'їзду в ЄС
Нова система в'їзду в ЄС, яка передбачає посилений контроль на кордонах Шенгенської зони, може запрацювати з 6 жовтня 2024 року. Це стосуватиметься всіх громадян третіх країн.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Independent.
Схема в'їзду/виїзду із Європейського Союзу (Entry/Exit Scheme (EES), запуск якої відкладався багато разів, має запрацювати 6 жовтня 2024 року.
Це автоматизована ІТ-система для реєстрації громадян країн, які не входять до ЄС, при перетині зовнішніх кордонів європейських країн. Мандрівникам доведеться здавати відбитки пальців і біометричні дані обличчя, що різко збільшує час проходження контролю в аеропортах, залізничних терміналах та портах.
Дата запуску EES неодноразово відкладалася, оскільки окремі країни ЄС намагалися інтегрувати свої прикордонні системи з центральною базою даних.
Також стало відомо, що Франція попросила відкласти впровадження EES до закінчення літніх Олімпійських ігор 2024 року, які відбудуться у Парижі, щоб уникнути можливих затримок у період приїзду великої кількості туристів.
Дату запуску нової системи прикордонного контролю підтвердили і в компанії Eurotunnel, яка забезпечує перевезення підводним залізничним тунелем між Кале у Франції та Фолкстоном у Англії.
Очікується, що головною перевагою EES буде економія часу. Мандрівники будуть самостійно сканувати свої паспорти чи інші проїзні документи, коли перетинають зовнішній кордон ЄС. Штамп у паспорті проставлятися не буде. Але на практиці для надання відбитків пальців та біометричних даних обличчя потрібне буде додаткове місце і час.
Схема в'їзду/виїзду застосовуватиметься до всіх країн Європейського Союзу, крім Кіпру та Ірландії. Її також приймають країни Шенгенської зони, які не входять до ЄС: Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн.
Наступним кроком має стати запровадження онлайн-дозволу ETIAS на подорожі до ЄС для громадян країн, яким дозволений безвізовий в'їзд, зокрема, й українцям. Його можуть запустити приблизно через 6 місяців після початку роботи EES.

Нова реальність. Корисна інформація для тих, хто зараз в Україні, чи за кордоном

За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас