Зеленський підписав закон, який дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський підписав закон, який дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня

Казна та Політика
453
Зеленський підписав закон, який дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня
Зеленський підписав закон, який дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня
Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 11 396, що дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня.
Про це свідчать дані з картки документа на сайті парламенту.
Верховна Рада 18 липня одразу у двох читаннях ухвалила законопроєкт № 11 396, який дозволяє уряду в майбутньому призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом під час реструктуризації боргу до 1 жовтня 2024 року.
Документ має дві норми:
  1. Надає право уряду тимчасово призупинити виплати по зовнішньому державному боргу у разі потреби. Фактично — якщо офіційна домовленість щодо реструктуризації не буде досягнута до 10 серпня, коли наступить строк купонних виплат по одному з випусків державних єврооблігацій із погашенням у 2026 році.
  2. Дозволяє уряду взяти гарантований державою борг колишнього «Укравтодору» в «периметр» державного боргу і здійснити його реструктуризацію (йдеться про серію єврооблігацій 2021 року на загальну суму 700 млн доларів та відсотки).
За словами очільниці комітету Ради з питань бюджету Роксолани Підласої, схоже технічне рішення було вже використане в 2015 році, коли Україна ухвалила Закон «Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом» у травні, досягла принципових домовленостей з інвесторами в кінці серпня і оголосила про завершення операції в листопаді.
Вона додала, що МВФ в робочому порядку висловило підтримку цього законопроєкту.
Нагадаємо, 1 липня видання The Economist опублікувало статтю, у якій йшлося, що іноземні власники облігацій поки не погодили для України призупинення виплат за державним боргом. Йшлося про те, що, «якщо цього не станеться, до 1 серпня Київ може оголосити дефолт».
17 червня Міністерство фінансів оголошувало, що Україна не змогла досягти згоди з групою власників облігацій щодо реструктуризації міжнародного боргу на суму близько 20 мільярдів доларів США під час офіційних переговорів.
22 липня прем’єр Денис Шмигаль повідомив, що Україна досягла принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації зовнішнього державного комерційного боргу. За його словами, це дозволить зекономити 11,4 млрд дол. США на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та 22,75 млрд — до 2033 року.

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

За матеріалами:
suspilne.media
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас