Державний борг України зріс до нового максимуму: Гетманцев пояснив, чого очікують в уряді — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Державний борг України зріс до нового максимуму: Гетманцев пояснив, чого очікують в уряді

Казна та Політика
435
Державний борг України зріс до нового максимуму: Гетманцев пояснив, чого очікують в уряді
Державний борг України зріс до нового максимуму: Гетманцев пояснив, чого очікують в уряді
За даними Міністерства фінансів, станом на 30 червня 2024 року державний та гарантований державою борг склав 6 168 млрд грн, у валютному еквіваленті — 152,2 млрд дол. У червні державний борг у гривні зріс на 0,9% (+52,7 млрд грн), у валютному еквіваленті — на 0,8% (+1,2 млрд дол.).
Про це повідомив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.
За його словами, основна частина приросту держборгу за звітній місяць зумовлюються залученням чергового траншу пільгового фінансування від ЄС у розмірі 1,9 млрд євро за програмою Ukraine Facility.

Структура державного боргу (на кінець червня):

Графік: Telegram Данила Гетманцева
Графік: Telegram Данила Гетманцева
  • 54,2% - зовнішні офіційні позики (включно з позиками від ЄС — 25,94%);
  • 26,6% - ОВДП;
  • 13,9% - єврооблігації (включно з гарантованими державою);
  • 5,2% - інша заборгованість.
Крім того, борг на 74,7% є валютними позиками і на 25,3% гривневими (до війни — 65,1% на 34,9%). Також це на 72,2% зовнішній борг і на 27,8% внутрішній (до війни — 61% і 39% відповідно).

Із найближчих подій на борговому ринку очікують на:

  • Фіналізацію угоди щодо реструктуризації випусків єврооблігацій на суму близько 20 млрд дол. Через зростання держборгу під час війни за рахунок офіційних кредиторів (ЄС, МВФ, СБ, ЄБРР, іноземні уряди та ін.) частка таких паперів у загальній структурі держборгу скоротилась майже удвічі. Утім заключення боргової угоди із зовнішніми комерційними кредиторами залишається критично важливим для збалансування бюджету.
  • Залучення запланованого пільгового боргового фінансування від основних донорів (ЄС, США, МВФ, СБ) на суму близько 20 млрд дол. у наступні 5 місяців, що залишаються до кінця 2024 року.
  • Практичної реалізації рішення країнами G7 щодо виділення Україні 50 млрд дол. за рахунок доходів від заморожених суверенних російських активів.
  • Активізації розміщення ОВДП на аукціонах, що є необхідним для фінансування розриву у військових видатках до кінця 2024 року і надалі.

Довідка Finance.ua:

  • за даними Мінфіну, протягом червня 2024 року сума боргу збільшилась у гривневому еквіваленті на 52,71 млрд гривень та на 1,16 млрд доларів в доларовому еквіваленті. З початку року держборг зріс на 6,84 млрд доларів;
  • 22 липня Україна досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій. Таким чином Україна зможе вивільнити ресурси на нагальні потреби: оборону, соціальний захист та відновлення;
  • міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що Україні вдалось уникнути дефолту, який призвів би до втрати можливості залучати будь-які інвестиції державі та приватному бізнесу.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас