464
За однією схемою. Знесенню садиби Маліна передувало знищення ще двох історичних будівель — Шуляк
— Казна та Політика
Схема, яку забудовник використав для знесення історичної будівлі — садиби Маліна у Києві, за останні півроку використали ще два забудовники. У такий зухвалий спосіб ділянки під будівництво ЖК і БЦ отримали забудовники, за ініціативою яких знесли історичні будівлі на Рейтарській та Набережно-Хрещатицький.
Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
«У довіднику „Весь Кіевъ“ за 1906 рік було зазначено, що будинок на Тургенєвській, 22 (зараз вул. Кониського) належить купцю Василю Маліну. Розкішний за мірками того часу особняк донині вважається зразком цінної історичної забудови та разом з будинком Рутковського утворює єдину просторову композицію старої вулички. Це остання дерев’яна будівля на цій вулиці. Точніше, була останньою», — розповіла Шуляк.
За її словами, забудовник, який задля ділянки під будівництво чергового ЖК днями зніс історичну садибу Маліна, вів нечесну і зухвалу гру за неї понад 7 років. У 2017 році впритул до садиби Маліна, зведеної ще у 1890 році, він збудував 11-поверховий ЖК Turgenev. А роком пізніше запланував побудувати другу чергу — вже на ділянці самої садиби Маліна.
«Уповноважені органи охорони культурної спадщини за весь цей час не зробили нічого заради порятунку будівлі — попри всі підстави для цього обʼєкт не внесли до реєстру об’єкти культурної спадщини і навіть не надали статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини», — підкреслила Шуляк.
Вона додала, що за даними Історико-архітектурного опорного плану міста Києва, будинок розташований в історичному ареалі міста і визнаний значною історичною будівлею під назвою «Садибний житловий будинок» другої половини ХІХ ст.
Крім цього, садибу Маліна внесли до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист. Є також висновок Українського інституту національної памʼяті про те, що садиба Маліна відповідає закону про дерусифікацію й може бути визнана пам’яткою історії.
Вона додала, що офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження з приводу знесення історичної будівлі, але оскільки кейс садиби Маліна — далеко не перший, варто не «тушити пожежу», залучаючи прокуратору, а зосередитись на її запобіганні.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною