ЄС продовжив санкції за анексію росією Криму та Севастополя — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС продовжив санкції за анексію росією Криму та Севастополя

121
ЄС продовжив санкції за анексію росією Криму та Севастополя
ЄС продовжив санкції за анексію росією Криму та Севастополя
Рада Європейського Союзу ухвалила рішення продовжити санкції, які були запроваджені у відповідь на незаконну анексію росією Криму та Севастополя. Обмеження діятимуть щонайменше до 23 червня 2026 року.
Про продовження санкцій йдеться в офіційній заяві Ради ЄС, опублікованій у понеділок.
Ці обмеження вперше були введені ще у червні 2014 року та залишаються чинними у незмінному вигляді.
Які саме обмеження діють:
  • заборона на імпорт до ЄС товарів із незаконно анексованого Криму та Севастополя;
  • заборона на інфраструктурні та фінансові інвестиції в регіон;
  • заборона надання туристичних послуг у Криму та Севастополі;
  • обмеження на експорт певних товарів та технологій кримським компаніям або для використання там — зокрема у сферах транспорту, телекомунікацій та енергетики;
  • заборона постачання обладнання, яке може бути використане для розвідки чи видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.

Позиція ЄС

Європейський Союз знову підтвердив, що не визнає анексію Криму і Севастополя та рішуче засуджує дії росії як грубе порушення норм міжнародного права. У Брюсселі наголосили, що така анексія суперечить основним принципам міжнародного співтовариства.
У заяві також зазначено, що з 2022 року росія ще більше поглибила порушення суверенітету та територіальної цілісності України, розв’язавши повномасштабну, неспровоковану та невиправдану війну.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас