ЄС готовий допомогти Україні розслідувати екологічні злочини рф: масштаби величезні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС готовий допомогти Україні розслідувати екологічні злочини рф: масштаби величезні

Світ
253
ЄС готовий допомогти Україні розслідувати екологічні злочини рф: масштаби величезні
ЄС готовий допомогти Україні розслідувати екологічні злочини рф: масштаби величезні, www.epravda.com
Європейський Союз готовий допомогти Україні в розслідуванні екологічних злочинів росії, оскільки їхній масштаб величезний, але правовий контекст цих злочинів не дуже визначений.
Про це пише DW з посиланням на заступника генерального директора директорату Єврокомісії з питань юстиції Нільса Берндта.
За його словами, «масштаби ймовірних екологічних злочинів, скоєних в Україні, величезні».
«Ми не можемо згадати чогось подібного з минулого. При цьому правовий контекст цих злочинів не дуже чіткий», — визнає він водночас.
Однак, за словами Берндта, Єврокомісія та профільні органи країн-членів ЄС готові допомогти Україні в розслідуванні можливих екологічних злочинів росії.
У цьому контексті Нільс Берндт також наголосив, що в сучасній історії вже є випадки, коли країни отримували компенсацію за заподіяну їм екологічну шкоду внаслідок військових конфліктів.
Як пише DW, збиток екології України внаслідок війни Київ оцінює в 56,7 мільярда євро. Країна посідає одне з перших місць у світі за площею замінованих територій — це 30% території.
Найбільшим злочином екоциду рф в Україні міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець називає підрив дамби Каховської ГЕС у червні цього року, який вчинили російські військові.

Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: загрози та економічні наслідки

На відновлення лісів і національних парків, де тривають військові дії, піде щонайменше 20 років, каже міністр.
Також, за його даними, військові дії вже призвели «до додаткового викиду в атмосферу 150 мільйонів тонн парникових газів».
Українська влада не тільки фіксує збитки, яких російська армія, за їхніми оцінками, щоденно завдає природним ресурсам країни, а й документує конкретні дії, що до них призводять. Від початку війни Київ офіційно зафіксував 2900 таких злочинів.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас