Яка податкова система влаштовує бізнес — дослідження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Яка податкова система влаштовує бізнес — дослідження

Казна та Політика
668
Яка податкова система влаштовує бізнес — дослідження
Яка податкова система влаштовує бізнес — дослідження
Спрощення адміністрування та детінізація бізнесу очолили перелік пріоритетів можливої податкової реформи «10−10−10»: за них проголосували відповідно 60% і 58% опитаних бізнес-керівників у дослідженні агентства Info Sapiens.
«Лише 21% опитаних влаштовує поточна податкова система, і лише 2% вона повністю влаштовує. Частка тих, кого поточна податкова система зовсім не влаштовує, становить 30%. Найбільша частка незадоволених — у сфері торгівлі: тут частка тих, хто обрав варіант „зовсім не влаштовує“, становить 47%», — зазначається в результатах.
Згідно з опублікованими даними, тільки 6% опитаних назвали спрощення адміністрування непотрібним аспектом, а ще 28% зазначили, що це потрібно, але не критично. Детінізацію бізнесу вважають непотрібною 14% респондентів, ще 20% повідомили, що це не критично.
Безпосередньо зниження податків назвали критично необхідним аспектом реформи 44% опитаних, ще 33% вважають це необхідним, але не критичним, тоді як 19% респондентів повідомили, що це не є пріоритетним або не потрібно.
Як зазначили в Info Sapiens, частка тих, кого поточна податкова система влаштовує:
  • більша серед середніх і великих підприємств, де 36% респондентів вона влаштовує,
  • ще 6% — «повністю влаштовує».
  • мікробізнес частіше обирає варіант відповіді «зовсім не влаштовує» — 31%.
Близько половини опитаних (56%) вважають, що бізнеси не можуть сьогодні працювати і платити усі податки, не вдаючись до оптимізації податкового тягаря. Ця частка, знову ж таки, вища серед представників мікро- і малого бізнесу — 58% і 54% відповідно. Середні та великі підприємства почуваються більш стійкими: 47% із них вважають, що більшість бізнесів їхньої сфери можуть платити всі податки.
Найчастіше схеми оптимізації податкового навантаження застосовують у сфері оптимізації податків на заробітну плату та прибуток: 46%-45% опитаних вважає, що до таких схем вдаються більше половини підприємств у їхній сфері. Ще 39% вважають, що більше половини підприємств вдаються до схем оптимізації ПДВ.
Відповідаючи на запитання, які саме податки варто було б знизити, щоб заохотити бізнес відмовитися від схем оптимізації, 68% респондентів назвали податки на заробітну плату, за зниження ПДВ проголосували 50% опитаних, податку на прибуток — 44%. Кожен п’ятий опитаний (19%) вважає, що необхідно знизити всі три податки.
Щодо податків на зарплату
  • в середньому респонденти схиляються до ставки 20%,
  • але середній і великий бізнес згодні на ставку 25%.
Говорячи про ставку ПДВ, бажаною опитані вказали 10% і менше. Така сама ситуація з податком на прибуток.
Згідно з опитуванням, 36% бізнес-керівників особисто стикалися з наслідками цільових показників податкових платежів, коли ДПС розраховує цільову суму податків, виходячи з обороту компанії, а якщо підприємство їх не сплачує, слідують перевірки. Уперше про таке почули лише 10% респондентів.
Зазначається також, що тільки 11% учасників опитування сприймають органи ДПС як вільні від корупції (поставили оцінки 1 і 2 за 5-бальною шкалою). При цьому середній і великий бізнес більше схильний сприймати органи ДПС як вільні від корупції (19%). Мікробізнес, навпаки, частіше ставить оцінку 5, що означає високий рівень корупції (35%). Загалом про високий рівень корупції в органах ДПС (оцінки 4 і 5) говорять 48% опитаних.
Основним драйвером загальної оцінки корумпованості органів ДПС є сфера блокування та розблокування податкових накладних: 49% опитаних заявили, що в цій сфері високий рівень корупції, а загалом про корупцію в цій сфері говорять 64% респондентів.
Найменш корупційною сферою, на думку респондентів, є сплата акцизів: 5 балів їй поставили 8% опитаних.
Щодо самої реформи «10−10−10»
  • з усіх рецензентів, які про неї знають — 33%
безумовно її підтримують, 51% підтримують певною мірою,
  • тоді як 6% не підтримують.
До речі, у Finance.ua з’явилась своя сторінка в Instagram. Підписуйтесь — буде яскраво, цікаво і корисно для вашого 👛 гаманця. 👇Доєднуйтесь до Instagram Finance.ua
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас