Як регулюватиметься штучний інтелект в Україні: вплив на долі людей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як регулюватиметься штучний інтелект в Україні: вплив на долі людей

Фінтех і Картки
217
Як регулюватиметься штучний інтелект в Україні: вплив на долі людей
Як регулюватиметься штучний інтелект в Україні: вплив на долі людей
У жовтні минулого року Міністерство цифрової трансформації України розробило документ, який описує підхід держави до регулювання штучного інтелекту в Україні. Це необхідно, щоб усунути ризики та розвивати його в інтересах держави, бізнесу й громадян.
26 червня Мінцифри оприлюднило «Білу книгу» — документ на 30 сторінок вперше детально описує регуляторну стратегію уряду щодо ШІ.
«Біла книга» враховує інтереси всіх ключових стейкхолдерів сфери — громадян, бізнесу і держави:
  • громадянам: існуватиме безпечне цифрове середовище, де права людини захищені від ризиків ШІ:;
  • бізнесу: українські компанії зможуть стати більш конкурентоспроможними та виходити на міжнародні ринки;
  • державі: можливість інтегруватися до ЄС, синхронізувавши законодавство у сфері ШІ з європейським.
Впровадження планується у два етапи: підготовчий та етап впровадження закону, аналога Регламенту ЄС зі штучного інтелекту.
Перший етап передбачає створення позазаконодавчих інструментів, як-от інструменти маркування, «регуляторна пісочниця», добровільний кодекс тощо. Для цього Мінцифри планує створити єдиний портал відповідального ШІ. За попередніми оцінками, перший етап триватиме один-два роки.
Другий етап, як випливає з назви, буде зосереджений на розробці та ухваленні національного закону регулювання ШІ, аналогічного тому, який ухвалили в ЄС.

Як ШІ вплине на долі людей?

Згідно з прогнозами Goldman Sachs, генеративний штучний інтелект може загрожувати 300 мільйонам робочих місць у найбільших економіках світу. Хоча ці технології здатні підвищити світовий ВВП, вони можуть також викликати «значні потрясіння».
Швидке впровадження ШІ може призвести до зниження заробітних плат, але наразі воно більше створює, ніж знищує робочі місця, особливо для молодих і висококваліфікованих фахівців, як вказує дослідження Європейського центрального банку.
Засновник Microsoft Білл Ґейтс вважає, що розвиток ШІ дозволить людям перейти на триденний робочий тиждень. Він переконаний, що ШІ не позбавить людей роботи, а «назавжди змінить її».
Раніше генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон зазначив, що через ШІ наступне покоління працівників матиме лише три з половиною робочих дні на тиждень. Водночас генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг прогнозує, що через п’ять років ШІ стане «досить конкурентоспроможним» порівняно з людьми.
Що ж стосується України, то за останні кілька років ШІ почав активно впроваджуватися в різних секторах економіки. Це призвело до певного скорочення робочих місць, особливо у сферах, де автоматизація може замінити рутинні завдання. Наприклад, у банківському секторі автоматизовані системи обробки даних можуть замінювати деякі функції працівників.
В Україні активно реалізуються програми, які покликані підтримувати інновації у сфері ШІ. Це включає інвестиції в освіту, дослідження та розвиток технологій, що може створити нові робочі місця в майбутньому.
Читайте більше у статті:

Як штучний інтелект змінює ринок праці в Україні: виклики для працівників

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас