Як отримати міжнародний захист в Польщі
Згідно з даними польської прикордонної служби, кількість заяв на міжнародний захист від громадян України зросла майже вдвічі у порівнянні з минулим роком. Якщо в 2023 році було подано 1200 заяв, то у 2024 році ця цифра вже склала 2124 заяви, що охоплюють 2991 особу.
Отримання міжнародного захисту в Польщі, включаючи статус біженця або додатковий захист, залежить від наявності загрози переслідувань або реального ризику для життя чи здоров’я у країні походження, пише visitukraine.
Як подати заяву
Подати заяву на міжнародний захист у Польщі ви можете:
- При в’їзді до Польщі на прикордонному пункті.
- У слідчому ізоляторі, приймальні чи іншому офіційному місці.
- У будь-який час на території Польщі в будь-якому підрозділі або пункті прикордонної служби.
Якщо ви не можете звернутися безпосередньо до прикордонної служби через обставини, такі як інвалідність, вік, вагітність, одиноке батьківство, прийомні діти, госпіталізація або арешт, ви можете подати письмову заяву про свій намір подати заяву про міжнародний захист.
Це можна зробити поштою або електронним листом. У цих випадках заява приймається та реєструється прикордонною службою за вашим місцем проживання.
Які документи
Під час подання заяви на міжнародний захист ви повинні представити всі офіційні документи, включаючи документи, що посвідчують особу та проїзні документи, а також інші форми доказів, які можуть підтвердити ваше право на отримання міжнародного захисту. Це стосується заявника та всіх членів сім’ї, на яких розповсюджується дія заяви.
Міжнародний захист має суттєві відмінності від тимчасового захисту та значно обмежує права та свободи громадян у тому числі й на повернення в Україну.
Нагадаємо, ми писали, у 2024 році спостерігається значне зростання кількості заяв від українських громадян на отримання міжнародного захисту в Польщі. Це явище стало відповіддю на нові законодавчі зміни в Україні, які посилили контроль над військовозобов’язаними чоловіками, обмеживши їхні можливості отримувати закордонні паспорти та інші консульські послуги без попередньої реєстрації у військових комісаріатах.
Довідка Finance.ua:
- Польща висловила готовність сприяти поверненню в Україну військовозобов’язаних чоловіків, які перебувають на її території, але тільки за умови, що вони самі висловлять бажання повернутися. Про це повідомив офіційний представник польського уряду під час прес-конференції, зазначивши, що Польща шанобливо ставиться до суверенітету України та розуміє важливість поповнення лав українських збройних сил у цей складний період.
- Польща видаватиме біженцям з України трирічні дозволи на проживання. Громадяни України, які рятуються у Польщі від війни, зможуть претендувати на отримання спеціальної посвідки на проживання на три роки з 2025 року.
Медичне (туристичне) страхування за кордон
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною