Виплати до 1000 євро для біженців: в якій країні ЄС можна отримати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Виплати до 1000 євро для біженців: в якій країні ЄС можна отримати

Особисті фінанси
4684
Виплати до 1000 євро для біженців: в якій країні ЄС можна отримати
Виплати до 1000 євро для біженців: в якій країні ЄС можна отримати
Українські біженці в Литві з дозволом на проживання або карткою від міграційної служби можуть отримати фінансову допомогу, яку спонсорує Міжнародна організація з міграції у Вільнюсі (МОМ). Гроші підуть на часткове покриття плати за житло, з чим багато українців мають проблеми.
Про це повідомляє lrt.lt.

На яку суму можуть розраховувати

Фінансова допомога надходитиме протягом двох місяців для приблизно 73% українців, які мають труднощі з пошуком довгострокового житла. Через відсутність державної підтримки громадяни з інших країн змушені самостійно розв’язувати питання з проживанням.
Більше того багато українських біженців у Литві стикають з низкою проблем щодо оренди житла, серед яких — високі ціни, необхідна плата за перший і останній місяці, брак коштів.
«Ми сподіваємося, що цей захід допоможе українцям легше інтегруватися в Литві, особливо тим, хто працевлаштований і намагається самореалізуватися», — зазначив голова Представництва МОМ у Литві Ейтвідас Бінґяліс.
Сутність допомоги полягає в виплаті одноразових сум для часткового покриття першого та останнього місяця оренди. Виплата становитиме 70% вартості, зазначеної в договорі, але не перевищуватиме 504 євро на місяць, що загалом складає 1008 євро. Примітно, що витрати будуть контролюватися, тому отримані кошти не можна використовувати для чогось іншого.

Хто може отримати

Міжнародна організація з міграції у Вільнюсі також виокремила категорії населення, яким найбільше потрібна допомога. Саме тому виплати зможуть отримати:
  • сім'ї з дітьми;
  • вагітні жінки;
  • люди старше 60 років;
  • родини з особами з інвалідністю.
Для подання заявки потрібно мати дозвіл на проживання у Литві або картку від міграційної служби, а також укласти договір оренди на не менш як 6 місяців, і підписаний не пізніше, ніж за 40 робочих днів до подання заявки.
До речі, у Finance.ua з’явилась своя сторінка в Instagram. Підписуйтесь — буде яскраво, цікаво і корисно для вашого 👛 гаманця. 👇Доєднуйтесь до Instagram Finance.ua
За матеріалами:
Novyny.live
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас